Almanya Üniversiteleri

Yüzlerce seçeneğin yanı sıra, özellikle mühendislik alanında üniversite eğitimi almayı düşünüyorsan, dünyaca ünlü okulları, eğitim olanakları ve yaşam koşulları açısından, birçok avantajı bulunan Almanya’yı tercih edebilirsin.

Ama öncesinde, eğitim sistemi ve üniversite kabul koşulları diğer ülkelerden farklı olan Almanya hakkında biraz daha bilgi edinebilirsin.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Alabilmek için…
Öncelikle Almanya’da lisans ve yüksek lisans için eğitim dili Almanca’dır. Eğer Almanca biliyorsan, dil seviyeni bir TestDaF sınavıyla belirtebilirsin.

Eğer Almanca bilmiyorsan, Almanya’da bir dil okuluna kaydolarak, TestDaF’a hazırlanabilirsin.

(Almanca eksiğini üniversite hazırlık eğitiminde tamamlayabilmen için, yine belirli seviyede Almanca bilmen gereklidir. Bu nedenle en başından bir dil okuluna gitmen daha uygun bir seçenek olabilir.)

Yabancı dilin yanı sıra, Almanya’da bir üniversiteye başvurabilmen için, öncelikle Türkiye’de ÖSYM tarafından yapılan sınavlara girip, bir üniversitede istediğin bölüme yerleştirilmiş olman gereklidir.

Böylece Türkiye’ye döndüğünde, YÖK denkliği konusunda oluşabilecek problemlerin önüne geçebilirsin.

Almanya’da Yüksek Lisans/Master Eğitimi
Ancak Almanya’da master eğitimi almayı düşünüyorsan, herhangi bir sınava gerek kalmadan, 4 yıllık üniversite diploması ve gerekli seviyede Almanca bilerek, istediğin üniversiteye başvuruda bulunabilirsin.

Lisans ya da yüksek lisans için gereken koşulları yerine getirdikten sonra, Almanya’nın harika eğitim olanaklarından yararlanabilirsin.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Alarak Birçok Avantaja Sahip Olabilirsin.
Genellikle devlet denetiminde olan üniversitelerde, az miktarda bir harç bedeli yatırarak, çok hesaplı bir eğitim alabilirsin.

Eğitim gördüğün alandan memnun kalmadıysan, aynı fakülte içinde farklı bir bölüme, hatta farklı bir üniversiteye geçiş yapabilirsin.

Üniversite eğitimini 3 yılda, master eğitimini ise 2 yılda tamamlayarak, hem zamandan hem de eğitim bütçenden fazlasıyla tasarruf edebilirsin.

Avrupa Birliği üyesi Almanya’da üniversite eğitimi alarak, Türkiye ile birlikte onlarca ülkede geçerli bir diplomaya sahip olabilirsin.

Tercih edebileceğin onlarca üniversite, kabul koşulları, eğitim giderleri ve konaklama seçenekleri konusunda daha detaylı bilgi almak istiyorsan hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Almanya Üniversiteleri

Gösterilen sonuç sayısı: 4

GoWest

Kayıt Süreci