Amerika Dil Okulları

“Dil eğitimi için Amerika mı yoksa İngiltere mi?” sorusuyla boğuşuyorsan, birçok sorunun yanıtını bu sayfada bulabilir ve belki de yazının sonunda Amerika’da bir dil okuluna kaydolabilirsin…

Dil Eğitimin için Amerika’yı Tercih Edebilirsin
Amerika’da dil eğitimi almak için ayıracağın bütçe, şehir, okul, program ve konaklama türüne göre değişiklik gösterse de; uçak biletinle birlikte hesapladığımızda, Amerika’da dil eğitimi ile İngiltere’de dil eğitimi arasında büyük bir fiyat farkı bulamayabilirsin.

Bu nedenle fiyat farkına takılmadan, hayalini kurduğun bir ülkede kısa süreli de olsa yaşayabilmek ve İngilizce’yi yaşarken öğrenebilmek için, Amerika’da bir dil okulunu tercih edebilirsin.

Bu süreç için ilk adımı sana, ihtiyaçlarına ve bütçene uygun bir şehir seçerek atabilirsin.

Amerika’da Dil Eğitimin için İstediğin Şehri Ziyaret Edebilirsin
Eğer, Amerika’ya gitmişken New York, California ya da San Francisco gibi hareketli bir şehirde İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsan, bütçeni biraz genişleterek, eğlenceli, kalabalık ve zengin bir kültürün içinde yaşayabilirsin.

Dolu dolu bir öğrenci hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Boston gibi üniversite şehirlerini tercih edebilir, üniversite kampüslerinde İngilizce eğitimi alabilirsin.

Ama bütçene dost bir şehir arıyorsan San Diego, Seattle, Washington, Tennessee gibi yerlerden oldukça memnun kalabilir, Amerika’da görmek istediğin diğer şehirleri de boş zamanlarında ziyaret edebilirsin.

Sonucunda hangi şehri seçersen seç, gideceğin her yerde bol bol eğlenirken, İngilizce’ni fazlasıyla geliştirebilirsin.

Her Dil Okulunda İhtiyacına Göre Bir Eğitim Programı Bulabilirsin
Okul seçimini, İngilizce eğitimi konusundaki ihtiyaçlarına ve yine bütçene göre yapabilirsin.

İster farklı ülkelerde de şubeleri bulunan büyük dil okullarını, istersen de Amerika’ya özgü butik dil okullarını tercih edebilirsin.

(Farklı şehirlerde şubeleri bulunan büyük dil okullarını tercih ederek, Amerika’nın farklı kesimlerinde yaşama şansı da yakalayabilirsin. Örneğin 4 aylık bir programın 2 ayını New York’ta, iki ayını da San Francisco’da geçirebilirsin.)

Ancak endişen olmasın ki, her dil okulunda Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Yıl, Sınavlara ya da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce…gibi farklı programları bulabilir ve içinden ihtiyacına uygun olanı rahatlıkla seçebilirsin.

Hatta birçok dil okulunda genel İngilizce eğitimine ek olarak iş için, sınavlara veya üniversiteye hazırlık için İngilizce programlarına da katılabilir ve kendini eksik gördüğün konular için ek olarak birebir İngilizce dersleri alabilirsin.

Amerika’da Dil Eğitimin Sırasında Aile Yanında ya da Arkadaşlarınla Öğrenci Yurdunda Konaklayabilirsin
Dil eğitimin sırasında Amerika’da konaklayacağın yeri de, yine bütçene ve yaşam tarzına göre belirleyebilirsin.

Özellikle de başlangıç için bir aile yanında kalabilir ve böylece yaşayacağın çevreye daha kolay uyum sağlayabilirsin.

(Gitmeden önce yanında kalacağın aile hakkında bizden bilgi alabilir, hatta aile ile görüşme imkanı da bulabilirsin.)

Ancak yeni arkadaşlarınla daha fazla birlikte olmayı tercih ediyorsan, kampüs içinde bulunan ya da dil okulunun anlaşmalı olduğu bir öğrenci yurdunda konaklayabilirsin.

Bunların dışında, özgürlüğüne fazla düşkünsen öğrenci evi ya da otel seçeneklerini de değerlendirebilirsin.

Yukarıda anlatılanlarla aklındaki sorulara yanıt bulabildiysen, aşağıda yer alan İngiltere’deki dil okullarını inceleyebilir; ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Amerika Dil Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 6

GoWest

Kayıt Süreci