Amerika Özel Liseleri

Amerika’daki özel liselerden birinde eğitim almayı düşünüyorsan, tercihine göre istediğin okulda, istediğin sürece eğitim alabilirsin.
Ayrıca okul seçimini, yeteneklerine ya da üniversitede eğitim görmeyi düşündüğün alana göre de yapabilirsin.

Eğer İngilizce seviyen lise eğitimin için yeterli değilse, bazı okullarda İngilizce hazırlık eğitimi görebilir ya da eğitimin sırasında İngilizce öğrenebileceğin derslere katılabilirsin.
Bunun için İkinci Dil Olarak İngilizce dersleri alabilir ve lise son sınıfa kadar normal İngilizce dersleri yerine bu derslerden kredi alabilirsin.

Orada bulunacağın süre içinde de, okuluna yakın mesafede yaşayan bir ailenin yanında konaklayabilir ya da okul yurdunda kalabilirsin.
Amerika’daki özel liselerde sınıflar 9, 10, 11 ve 12. sınıf olarak ilerler.

Eğer lise eğitiminin tamamı yerine bir kısmını Amerika’da almayı planlıyorsan, ilk seneleri tercih etmelisin.
Çünkü diğer ülkelerde olduğu gibi ilk senelerde Matematik, İngilizce, Fiziksel Eğitim, Tarih, Coğrafya…gibi zorunlu derslere ek olarak az sayıda seçmeli derse katılabilirsin.

Böylelikle Türkiye’deki derslerinle uyumu daha fazla yakalayabilirsin.

Ancak Amerika’daki liselerin son senelerinde üniversitede eğitim görmek isteyeceğin alana yönelik, Finans, Ekonomi, Gazetecilik, Yaratıcı Yazarlık… gibi seçmeli derslere ağırlık verebilirsin.

Bu derslerin benzerlerini Türkiye’deki okulunda bulmakta ve denklik sağlamakta zorlanabilirsin.

Kısa süreli bir lise eğitimini tercih edeceksen Amerika’da 9. ya da 10. sınıf lise eğitimi alarak, hem derslerin arasında uyumu yakalayabilir, hem de İngilizce olarak göreceğin dersler için daha kolay konular üzerinden eğitim alabilirsin.

shape-29
GoWest
Amerika Özel Liseleri

Gösterilen sonuç sayısı: 3

GoWest

Kayıt Süreci