Avrupa’da Eğitim Alabileceğin 10 Harika Şehir

Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
  • User Avataradmin
  • 08 Eyl, 2019
  • 0 Yorum
  • 5 dk Okunur

Avrupa’da Eğitim Alabileceğin 10 Harika Şehir

Avrupa’da eğitim planların için önceliğin eğitim hedeflerin ve bütçen olabilir, ancak eğitim almak için tercih edebileceğin birkaç şehir önerisi de seçimlerine yardımcı olabilir.

Hangi şehirde daha rahat bir öğrenci hayatı yaşayabilirsin, hangi şehirde bütçeni zorlamadan eğitim alabilirsin, ya da hangi şehirde iş imkânı bulabilirsin?…

Biraz fikir edinmek için önerdiğimiz şehirleri inceleyebilirsin.

Berlin

Eğer yurt dışında Almanca dil eğitimi almayı planlıyorsan, tabi ki Almancanın anavatanı ve başkenti Berlin’i tercih edebilirsin.

Ama sen yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyor, özellikle de mühendislik alanına yönelmeyi planlıyorsan, Berlin tam sana göre bir şehir.

Bütçe açısından bu başkent konusunda endişelerin varsa, Almanya’da genellikle devlet üniversitelerinde eğitim alabilir ve az miktarda bir harç bedeli ile hesaplı bir öğrenci hayatı yaşayabilirsin.

Mühendisliğin dışında sanat ya da tarih alanlarında eğitim almak istiyorsan, modern tarihin önemli şehirlerinden biri olan Berlin’de sınıfının dışına taşabilir, müzeleri ve sanat galerileri ile zamanda yolculuk edebilirsin.

Brüksel

Avrupa’da hesaplı bir üniversite eğitimi alabileceğin şehirlerden biri olan Brüksel’de, uygun yaşam giderlerinin karşılık yüksek yaşam kalitesini bulabilirsin.

Hatta diğer Avrupa şehirleriyle bir kıyaslama yapacak olursak Londra’nın yarı fiyatına Brüksel’de yaşayabilirsin.

Tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitim imkanları da sunabilen bu şehri özellikle de MBA ve EMBA eğitimin için tercih edebilir, eğitimin sırasında staj yapma imkânı da bulabilirsin.

Hollanda, Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerine komşu olan Brüksel’de eğitim alırken, çok hesaplı kısa tatillere de çıkabilirsin.

Budapeşte

Macaristan’ın başkenti olan bu şehirde oldukça hesaplı bir öğrenci hayatı geçirebilirsin.

Özellikle de üniversite eğitimi için tercih edilen bu şehirde, teknoloji üniversitesi ya da işletme okulu gibi uzmanlık alanına yönelik üniversiteler bile bulabilirsin.

Ayrıca anadili Macarca olan bu ülkede, hazırlık eğitimi ile İngilizce

lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsin.

İkinci tercih olarak üniversite eğitimini Macar dilinde almak istersen, eğitim giderlerini daha da azaltabilirsin.

İsmi tatil lokasyonları arasında geçen bu harika Avrupa şehrini tercih ederek, inan ki çok memnun kalabilirsin.

Eğitimin sonunda tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olacak diplomanla harika kariyer fırsatları yakalayabilirsin.

Cambridge

Avrupa’da eğitim denilince aklına gelebilecek ilk şehirlerden biri olan Cambridge’i ister dil eğitimi istersen de üniversite eğitimi için tercih edebilirsin.

Özgeçmişinde de harika duracak bu şehri tarihi dokusu, üniversiteleri ve öğrenci hayatı için değerlendirebilirsin.

Ayrıca İngiltere’nin fazlasıyla gelişmiş olan ulaşım ağı sayesinde farklı şehirleri de ziyaret edebilir, İngiliz kültürünü doya doya yaşayabilirsin.

Dublin

Belki gezmek için adını sıklıkla duymuş olabilirsin, ama Avrupa’da eğitim alabilmek için hiç Dublin’i bir seçenek olarak düşündün mü?

Özellikle yurt dışında dil eğitimi için ismi fazla anılmasa da bunu bir fırsata çevirip, İngilizce öğrenmek için bu şehri tercih edebilirsin.

Böylelikle daha az sayıda Türk öğrenciyle karşılaşabilir ve derslerine daha sıkı sarılarak, İngilizceyi sular seller gibi konuşabilirsin.

İngiltere’ye kıyasla hem bütçe hem de yaşam tarzı açısından daha rahat edebileceğin bu Avrupa ülkesini üniversite eğitimin için de tercih edebilirsin.

Hatta eğitimin sonrasında Google, Yahoo, Facebook, Uber, AirBnB, Microsoft… gibi birçok önemli firmanın Avrupa merkezi olan İrlanda’da, 1 sene boyunca çalışma iznine sahip olabilirsin.

Lyon

Fransa’da eğitim alabileceğin hesaplı şehirlerden biri olan Lyon’u dil eğitimin ya da üniversite eğitimin için tercih edebilirsin.

Hem kendi vatandaşları hem de yabancı öğrenciler için düşük eğitim ücretleri sunan Fransa’da, bu farklı şehre bir göz atabilirsin.

Özellikle teknoloji, fen ya da ekonomi gibi alanlara yönelmeyi planlıyorsan, bu şehri mutlaka araştırabilirsin.

Yemekleriyle de ünlü olan bu Avrupa şehrini Alp dağlarına yakınlığı, mimari dokusu ve harika manzarası için de sevebilirsin.

Ayrıca eğitimin sırasında komşu ülkeleri de ziyaret edebilir ve Fransız kültüründen fazlasını keşfedebilirsin.

Oxford

Avrupa’da eğitim denilince aklına gelebilecek bir diğer şehir de Oxford.

Dokusu, tarihi, üniversiteleri ve dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencileriyle dolu bu şehirde öğrencilik hayatının en güzel günlerini yaşayabilirsin.

Yeterli okul başarısına sahip bir öğrenciysen, İngilizce eğitimi almak için de ziyaret edebileceğin Oxford’u üniversite eğitimin için de düşünebilir ve adı bile yeten bu şehirle parlak bir kariyere hazırlanabilirsin.

Roma

Dünyanın en eski ve prestijli üniversitelerini bulabileceğin İtalya, Avrupa’da eğitim alabileceğin harika ülkelerden biri.

Üniversite hayatında özellikle de tarih veya sanat alanlarına yönelmeyi planlıyorsan, yaşayan tarih Roma’nın altını üzerine getirebilirsin.

İtalyanca dil eğitimin için de tercih edebileceğin bu ülkede, harika yerler görmekle kalmayıp, damak tadını da fazlasıyla geliştirebilirsin.

Varşova

Avrupa’da hesaplı bir üniversite eğitimi için tercih edebileceğin şehirlerden biri olan Varşova’da hem çok köklü hem de uzmanlık alanına yönelik üniversiteleri bulabilirsin.

Varşova’nın dışında, Poznan, Wroclaw, Lodz gibi eğitim alabileceğin birçok noktası bulunan Polonya’da, hazırlık eğitimi ile üniversite eğitimini İngilizce alabilirsin.

Polonya’da alacağın üniversite eğitiminle tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir diplomaya da sahip olabilirsin.

Viyana

Üniversite eğitimin için sanat ya da mimarlık alanlarına yönelmeyi planlıyorsan, Avusturya’nın başkenti Viyana’da, alanın için çok donanımlı üniversiteler bulabilirsin.

Müziği ve sanatıyla tanınan bu Avrupa şehrinde yüksek kalitede bir yaşam tarzı ve kültürle karşılaşabilir, eğitimin içinse bütçene uygun devlet üniversitelerini tercih edebilirsin.

Almanca üniversite eğitimi alabileceğin bu şehir aklına yattıysa, okulundan kalan vakitlerinde Almanya, İsviçre gibi komşu ülkeleri ziyaret edebilir, spor ya da sanat aktiviteleri ile kendini her anlamda geliştirebilirsin.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir