Fransa Dil Okulları

Fransız okullarında okumuş olabilir, Fransa’da üniversite hayali kurabilir, Fransa’ya özel ilgi duyabilir ya da Fransızca’ya aşık olabilirsin…

Sebebin her ne olursa olsun, Fransızca’yı konuşulduğu yerde kesinlikle öğrenebilir ve eğitimin süresince bu harika ülkenin tadını çıkarabilirsin.

Fransızca Dil Eğitimini Kesinlikle Konuşulduğu Ülke, Fransa’da Almalısın
Fransızca’yı konuşarak, eğlenerek, gezerek, yaşayarak ve özellikle de Fransız mutfağını tadarak öğrenmek için, Fransa’da bir dil okuluna gidebilirsin.

Fransa’ya özel butik dil okullarından, farklı ülkelerde şubeleri bulunan büyük dil okullarına kadar, sana her ihtiyacına yönelik eğitim programları sunabilecek dil okullarını rahatlıkla bulabilirsin.

Ama öncesinde bütçene ve beklentilerine uygun bir şehir ve dil okulu seçimini yapabilirsin.

Fransa’da Dil Eğitimin için Öncelikle Şehir Seçimi Yapabilirsin
Şehir seçimin için belki bütçe öncelik gerektirse de sana uygun şehri seçtikten sonra Fransa’nın kısa mesafeleri ve ulaşım kolaylığı sayesinde farklı noktalarını da gezebilirsin.

Dil eğitimi bir yana hayallerin ön plandaysa, tabi ki Paris’i tercih edebilir ve hemen hemen her dil okulunun Paris’te bir şubesini mutlaka bulabilirsin.

Dil eğitimine ayırabileceğin bütçene uygunsa, Fransa’nın batısındaki Biarritz ya da Bordeaux şehirlerini de tercih edebilirsin.

Hazır Fransa’ya gitmişken Fransız Rivierası’nı keşfetmek istersen, Antibes ya da Nice şehirlerinde bulunan dil okullarını da değerlendirebilir, daha hesaplı bir eğitim için aralarında 35-40 dakika mesafe bulunan Antibes’i Nice’e tercih edebilirsin.

Bahsedilen şehirlerin dışında Fransa’nın daha sakin ya da daha farklı noktaları için Amboise, La Rochelle, Ruen ya da Normandy’i şehirlerini de inceleyebilirsin.

Fransa Dil Okullarında Her Çeşit Eğitim Programını Bulabilirsin
Dil eğitimin için yapacağın bu ziyarette hedefin DELF/DALF sınavlarına hazırlanmak, Fransa’da üniversite hayatına hazırlanmak, var olan Fransızca’nı daha ileri seviyelere taşımak ya da mesleki alanda yabancı dilini geliştirmek olabilir.

Bunun için seçebileceğin her dil okulunda ihtiyacına yönelik bir eğitim programı bulabilir, hatta birden fazla alanda da kendini geliştirebilirsin.

Örneğin bazı okullarda yoğun Fransızca program içinde haftada 20 Fransızca dersine ek olarak haftada 5 saat birebir Fransızca, iş için Fransızca, sınavlara hazırlık için Fransızca dersleri alabilir, ya da Fransız Edebiyatı, Sanat Tarihi, Moda, Mutfak, Aşçılık ,Fransız Sineması… gibi farklı konular üzerine derslere katılabilirsin.

Bazı okullarda genel Fransızca eğitimine ek olarak, gastronomi, aşçılık, Fransız mutfağı… gibi konularda kurslara katılabilir;

Bazı dil okullarında ise Fransızca eğitiminin dışında, Fransızca partik yapmak, sosyalleşmek ve ilgi alanını geliştirmek için dans, gitar, dijital fotoğrafçılık, yüzme, tenis, voleybol gibi konular üzerine atölye derslerini değerlendirebilirsin.

Fransa’daki Dil Eğitimin Süresince Bütçene Uygun Konaklama Alabilirsin
Dil eğitimin süresince bütçene en uygun olabilecek konaklama için aile yanını tercih edebilir, böylelikle hem Fransız kültürünü hem de bulunduğun çevreyi daha iyi tanıyabilirsin.

Daha sonrasında yeni arkadaşlar edinip, çevrene uyum sağladıkça öğrenci evi, paylaşımlı apartman ya da otel konaklaması gibi farklı seçenekleri de değerlendirebilirsin.

Sana Fransızca’dan çok daha fazlasını katacak olan bu yolculuk için aklında daha fazla soru varsa, merakını gidermek ve daha fazla bilgi edinmek için hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Fransa Dil Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 6

GoWest

Kayıt Süreci