İngiltere Dil Okulları

İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmeyi düşündüğünüzde, karar vermeniz gereken ilk şeylerden biri “İngiltere mi yoksa Amerika mı?” olabilir. Eğer bu sayfadaysanız, İngiltere’de dil eğitimine öncelik verme konusunda daha fazla bilgi edinmek istiyorsunuz demektir.

İngiltere’de mi Yoksa Amerika’da mı Dil Eğitimi Almalı?

İngiltere ve Amerika’da dil eğitimi almanın maliyeti, seçeceğiniz şehir, okul, program ve konaklama türüne göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak, İngiltere ve Amerika arasında büyük bir fiyat farkı olmadığını görebilirsiniz. İngiltere, Amerika’ya kıyasla daha yakın olabilir, bu da daha az jet lag anlamına gelir ve uzun dönemli eğitim alıyorsanız, tatillerde evinize daha kolay ziyaretler yapabilirsiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi İçin Hangi Şehri Tercih Etmeli?

İngiltere’nin birçok şehri, farklı tercih ve ihtiyaçlara hitap edebilir:

  • Londra: Eğer hareketli ve kültürel açıdan zengin bir şehirde yaşamak istiyorsanız, Londra’yı tercih edebilirsiniz. Londra’da hemen hemen her dil okulunun bir şubesi bulunmaktadır.
  • Cambridge veya Oxford: Üniversite şehirlerinde, tarihi atmosferde eğitim almak istiyorsanız, bu şehirler idealdir.
  • Brighton, Bournemouth, Hastings, Eastbourne: Deniz kenarında bir şehir tercih ediyorsanız, İngiltere’nin güney sahilleri sizin için uygun olabilir.
  • Küçük ve sakin şehirler: Yurt dışına ilk kez çıkıyorsanız, daha küçük ve sakin bir şehirde başlamak tedirginliğinizi azaltabilir.

İngiltere Dil Okullarında Sunulan İngilizce Kursları

İngiltere’deki dil okullarında, ihtiyaçlarınıza uygun birçok farklı İngilizce kursu bulabilirsiniz. Bu kurslar arasında Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Yıl ve Sınavlara ya da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce programları bulunmaktadır. Kurs seçiminizi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre yapabilirsiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri

Konaklama seçeneğinizi de kişisel tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz. İngiliz kültürünü daha yakından tanımak istiyorsanız, aile yanında konaklama yapabilirsiniz. Özgürlüğünüze düşkünseniz, kampüs içindeki konaklama veya dil okulunun anlaşmalı olduğu öğrenci yurtlarından birini tercih edebilirsiniz.

Eğer aklınızdaki sorulara yanıt bulduysanız, İngiltere’deki dil okullarını inceleyebilir veya daha fazla bilgi ve özel öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

shape-29
GoWest
İngiltere Dil Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 11

GoWest

Kayıt Süreci