İngiltere Üniversiteleri

Üniversite eğitimini İngiltere’de alarak her zaman bir adım önde olabilirsin.

Ancak, birçok üniversiteye sınav stresi yaşamadan başvurabilirken, diğer ülkelerden biraz farklı giriş koşullarına sahip olabilirsin.

Yine de hayalin İngiltere ise, azminle her şeyi başarabilirsin.

İngiltere’de Üniversite Eğitimin Öncesinde A Level ya da Foundation Programlarına Katılabilirsin.
Lise eğitimi konusunda diğer ülkelerden biraz farklı bir sistemine sahip olan İngiltere’de, bir yabancı öğrenci olarak üniversiteye başvurmadan önce A Level ya da Foundation eğitimi alabilirsin.

Lise eğitiminin son iki yılını oluşturan(yani 12. ve 13.sınıfları) A Level eğitimi, öğrencileri üniversitede eğitim alacakları bölüme hazırlayan bir programdır.

Bu 2 yıllık eğitim sırasında Matematik, İleri Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Ekonomi, Coğrafya, Tarih, Sanat, Modern Yabancı Diller(Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca), İngiliz Edebiyatı, Klasik Medeniyetler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tiyatro Çalışmaları, Felsefe, Politika, Medya Çalışmaları, Psikoloji… gibi daha birçok ders arasından, üniversitede eğitim almak istediğin bölüme yönelik 3 ya da 4 dersi seçebilirsin.

Ancak sen ileri seviyede İngilizce biliyor ve önceden yurt dışı deneyimine sahip bir öğrenciysen, bazı okullarda sunulan 1 yıllık hızlandırılmış A Level programlarını da değerlendirebilirsin.

Foundation eğitimini ise 1 yılda tamamlayabilir ve Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, İşletme ve Finans…gibi farklı alanlarda sunulan bu eğitime, bazı üniversitelerde, dil okullarında ya da bazı özel okullarda katılabilirsin

Tavsiyemizi almak istersen de içlerinden A Level eğitimini seçebilir, böylece hem yabancı dil, hem de akademik gelişimin için bu iki yıllık süreci bir kazanç olarak görebilirsin.

(İngilitere’deki tüm üniversiteler A Level eğitimini kabul ederken, bazı üniversitelere Foundation alarak da kabul edilebilirsin. Eğer zaman ve bütçe konusunda kısıtlılığın varsa Foundation programını tercih edebilirsin.)

İngiltere’deki Üniversitelere Sınavsız Girebilirsin.
Sınava gerek kalmadan, üniversite eğitimi için lise diploman ve not ortalaman, master eğitimi için ise sadece üniversite not ortalaman ile İngiltere’de istediğin okulu tercih edebilirsin…

Eğitimini İngilizce alabileceğin İngiltere üniversiteleri için yabancı dilin yeterliyse, seviyeni IELTS puanıyla belirtebilir; yabancı dilin yeterli değilse İngilizce’nin ana vatanında bir dil okuluna kaydolabilirsin.

(Eğer Uluslararası Bakalorya’ya sahipsen, İngiltere üniversitelerine direkt başvuruda bulunabilirsin.)

İngiltere’de master eğitimi alabilmek için ise, sadece üniversite not ortalaman ile istediğin okula başvurabilir; eğer gerekli not ortalamasına sahip değilsen genellikle 10-30 hafta kadar süren bir Pre-Master programına katılabilirsin.

(Eğer MBA eğitimi almayı düşünüyor ve iş deneyimi konusunda eksiğin varsa, bir Pre-MBA programına da katılabilirsin.)

Üniversite Eğitimini İngiltere’de Almanın Avantajlarını Yaşayabilirsin.
İlk olarak çok iyi derecede İngilizce öğrenebilir ve eğitimin yanı sıra İngiltere gibi bir ülkede yaşayarak da kendini fazlasıyla geliştirebilirsin.

İngiltere’deki üniversitelerde lisans eğitimini 3 yıl, yüksek lisans/master eğitimini ise 1,5 yılda tamamlayarak, daha kısa sürede diploma sahibi olabilirsin.

Tercih edebileceğin birçok üniversitede çift diploma programlarını değerlendirebilir ve eğitimin sırasında farklı ülkeleri ziyaret edebilme ve eğitim alabilme fırsatına sahip olabilirsin.

Ayrıca yine birçok İngiltere üniversitesinde çift dal eğitimi alabilir, Rusça ve İşletme, Drama ve Tarih, Ekonomi ve Politika gibi iki farklı disiplini birleştirerek mesleğinde kendini farklılaştırabilirsin.

İngiltere’de tercih edebileceğin yüzlerce üniversiteye aşağıda birkaç örnek bulabilir ya da eğitim sistemi, okul, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
İngiltere Üniversiteleri

Gösterilen sonuç sayısı: 4

GoWest

Kayıt Süreci