İngiltere Yaz Okulları

7-17 yaşları arasında bir maceraperestsen, bu yaz geçmişe yolculuk yapabilir, kaleleri, kuleleri, sarayları gezebilir, yağmurlarda ıslanabilir, sahillerde kuruyabilir ve İngilizce’yi ana vatanında öğrenebilirsin.

Tüm bunları yapabilmek için ise, evine sadece 4 saat uzaklıkta bulunan İngiltere’yi ziyaret edebilirsin.

Seçim yapmakta zorlanacağın kadar iyi yaz okulları arasından, severek gideceğin, eğlenerek öğreneceğin, bol bol gezeceğin ve belki hiç ayrılmak istemeyeceğin bir okulu rahatlıkla bulabilirsin.

İngiltere’de Yaz Okulu Seçimini İhtiyaçlarına Göre Yapabilirsin
İngiltere’de yaz okulu seçimini yapmadan önce, okulların bulunduğu şehirleri ve bu şehirlere göre değişen yaş aralıklarını incelemeyi unutmamalısın.

Çünkü tercih edebileceğin bir çok okulda 7 yaş üzeri öğrencilere daha kırsal bölgelerdeki ya da daha küçük kasabalardaki lokasyonlarda, özellikle de kampüs içinde olacakları yerlerde dil eğitimi verilirken;

14 yaş üzeri öğrencilere daha fazla özgürlük tanınarak, Londra gibi, büyük şehirlerde bulunan lokasyonlarda eğitim verilir.

Bu bilgilere göre, kendi yaşıtlarınla birlikte olabileceğin programı sunan ve istediğin şehirde bulunan bir yaz okulunu daha kolay seçebilirsin.

Okul seçimini, verilen eğitim programlarına(Genel ya da Yoğun İngilizce gibi), sunulan aktivitelere (spor, dans ya da sanat gibi ilgi duyabileceğin alanlara göre) ve gezi programlarına göre de yapabilirsin.

İngiltere’de tercih edebileceğin çoğu yaz okulunda genellikle haftada 20 ders İngilizce eğitimi alabilirken, bazı okullarda haftada 25 dersi, akademik İngilizce derslerini, ek özel dersleri veya özel ilgi alanları üzerine sunulan İngilizce programlarını da tercih edebilirsin.

İngiltere’deki Yaz Okulunda Yaş Aralığına Göre Okul Yurdunda veya Aile Yanında Kalabilirsin
Hem eğitim alabileceğin hem de çeşitli aktivitelerine katılabileceğin okulunda, konaklamanı da yapabilirsin. İngiltere’deki yaz okulları, genellikle üniversitelerin ya da tarihi okulların kampüsleri içinde yer aldığı için, yeni arkadaşlarınla birlikte kampüs içindeki öğrenci yurdunda kalabilirsin.

Öğrenci yurduna alternatif olarak, okuluna yakın mesafede yaşayan bir aile yanında da kalabilir, böylece İngiliz ev yaşamını ve kültürünü daha yakından tanıyabilirsin.

(Aile yanı konaklama genellikle 14 yaş üzeri öğrenciler için sunulan bir seçenektir.)

İngiltere’de İstediğin Şehri Ziyaret Edebilirsin
Okulunun yanı sıra şehir seçimi konusunda da biraz tavsiye istersen, kalabalığı ve hareketi seviyorsan Londra, tarihe ilgin varsa Oxford ya da Cambridge gibi şehirleri tercih edebilirsin.

Ama yurt dışına ilk çıkışın olacaksa Swanage, Pangbourne, Sherborne, Berkshire gibi sakin yerlerde daha rahat hareket edebilir ve gittiğin yere daha kolay alışabilirsin.

Ve eğer “Madem yaz tatilindeyim, İngiltere’nin yazını yaşamak isterim.” dersen Bournemouth ya da Brighton gibi, İngiltere’nin sahil kesimlerini de tercih edebilirsin.

Yine de aklın hiçbirinde kalmasın, çünkü İngiltere’nin kısa mesafeleri sayesinde, bulunduğun yerin yakınındaki şehirleri de okul gezilerin sırasında ziyaret edebilir, hatta bazı okullarda birden fazla lokasyonda dil eğitimi alabilirsin.

Örneğin tercih edeceğin yaz okulunun lokasyon seçeneklerine göre, 4 haftalık bir programın iki haftasını Londra’da, iki haftasını da Cambridge’de geçirebilirsin.

Karar vermende yardımcı olması için, aşağıdaki İngiltere yaz okullarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
İngiltere Yaz Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 7

GoWest

Kayıt Süreci