Kanada Dil Okulları

Yaşaması kolay, fazlasıyla medeni ve güvenli bir ülkede İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsan, Kanada’yı tercih edebilirsin.

Özellikle ileride üniversite eğitimini de Kanada’da almayı düşünüyorsan, eğitimin sırasında ve sonrasında sunabileceği iş imkanı ve oturma izni gibi olanakları açısından, bu ülkeden oldukça memnun kalabilirsin.

Ancak öncesinde Kanada’da dil eğitimi hakkında bizden biraz bilgi alabilirsin.

Kanada’da Dil Okulu Seçimi…
Yaşayacağın şehri, dil okulunu, katılacağın programı ve konaklama türünü, ihtiyaçlarına ve bütçene göre belirleyebilirsin.

Bu sürece ilk olarak şehir seçiminle başlayacak olursak; diğerlerine göre biraz fiyatlı ama Kanada’nın kalabalık ve eğlenceli lokasyonlarında dil eğitimini almak istersen, Toronto, Vancouver ya da Montreal’i tercih edebilirsin.

Aklın Amerika’da kaldıysa da Toronto ve Vancouver şehirlerinden, komşu ülkeye kısa ziyaretler yapabilirsin.

(Montreal’de İngilizce’nin yanında Fransızca da öğrenebilirsin.)

Eğer Kanada konusunda kararlı ama bütçe konusunda endişeliysen Halifax, Surrey ya da Victoria gibi şehirlerde, diğerlerine kıyasla daha rahat yaşayabilirsin.

Bunun için Kanada’daki dil okullarının lokasyon seçeneklerini inceleyebilirsin.

Şehir konusunda kararsız kalırsan, birden fazla şehirde şubesi bulunan bir dil okuluna kaydolarak, Kanada’ya gittikten sonra da dil eğitimi alacağın lokasyonu değiştirebilirsin.

Örneğin hem Vancouver’da hem de Calgary’de şubeleri bulunan bir dil okulunu tercih edersen, 8 haftalık eğitim programının 4 haftasını Vancouver’da, kalan dört haftasını da Calgary’de geçirebilirsin.

Kanada’daki Tüm Dil Okullarında Kendine Uygun Bir Eğitim Programı Bulabilirsin
Dil okul seçimini ise, İngilizce eğitimi konusundaki ihtiyaçlarına ve yine bütçene göre belirleyebilirsin.

Seçebileceğin her dil okulunda Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Yıl, Sınavlara ya da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce gibi farklı programları bulabilir ve içinden ihtiyacına uygun olanı rahatlıkla seçebilirsin.

Kanada’da İngilizce eğitimin için birden fazla eğitim programına da katılabilir;

Örneğin haftada 20 ders genel İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 5 ders iş için İngilizce derslerine katılabilir veya haftada 25 ders TOEFL sınavına hazırlık eğitimi alırken, yine haftada 5 ders yurt dışında üniversite eğitimine hazırlık için akademik İngilizce dersleri ya da eksik olduğun konularda haftada 2 saat birebir İngilizce dersleri alabilirsin.

Kanada’daki Dil Eğitimin Sırasında Konaklaman için…
Gideceğin okulu ve şehri seçtikten sonra nerede kalacağını da merak ediyorsan, Kanada’yı özgürce yaşamak için öğrenci yurdunu, bir Kanadalı gibi yaşamak içinse aile yanını tercih edebilirsin.

Özellikle de orada geçireceğin ilk günler için, Amerikalı bir aile sana iyi geceler dilerken, Kanadalı bir ailenin üzerini örtecek kadar ilgili olduğunu aklında tutarak, aile yanı tavsiyemize kulak verebilirsin.

Kanada’da dil eğitimi fikri aklına yattıysa aşağıda yer alan Kanada’daki dil okullarını inceleyebilir; ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında sana özel öneriler sunabilmemiz için, hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Kanada Dil Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 6

GoWest

Kayıt Süreci