Kanada Özel Liseleri

Eğer Kanada’da lise eğitimin için daha büyük bir bütçe ayırabiliyorsan, Kanda da özel liseleri de tercih edebilirsin.

Kanada’daki özel liselerde de istediğin okulu kendi tercihlerine göre kendin belirleyebilir, yine İngilizce konusunda eksiklerin varsa, bu ihtiyacını okulunda İngilizce eğitimi (ESL) alarak giderebilirsin.

Ancak devlet liselerinden farklı olarak, Kanada’daki özel lise eğitimin süresince, ister aile yanında istersen de okulunun öğrenci yurdunda konaklayabilirsin.

Kanada’daki ister devlet liselerinde bulundukları eyaletin mezuniyet koşullarına göre diploma verebilir.

Örneğin Ontario eylatinde bulunan tüm liselerden toplamda 30 kredi ile Ontario Lise Diploması alabilirken, British Columbia eyaletindeki tüm okullardan toplamda 80 kredi ilse Dogwood Diploması alabilirsin.

(Ontario eyaletinde örneğin matematik dersleri 1 kredi sayılırken, British Columbia eyaletinde matematik dersleri 4 kredi sayılabilir)
Ayrıca her lisede, seni okul sonrası hayata hazırlaması için evsiz barınağı, yaşlılar yurdu, yardım derneği ya da bağış organizasyonu gibi yerlerde toplum hizmeti adı altında belirli sürelerde çalışabilirsin.

Kanada Özel Liselerinde Uluslararası Bakalorya ya da Advanced Placement Eğitimi de Alabilirsin.

9.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim alabileceğin Kanada liselerinde 9. ve 10. sınıfta Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Fransızca…gibi ağırlıklı olarak zorunlu derslerine ek çeşitli alanlarda seçmeli dersler alabilirsin.

11. ve 12. sınıf gibi son senelerinde ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler görebilir ve bunlar içinden üniversitede eğitim görmek istediğin alana uygun olanları tercih edebilirsin.

Ayrıca Kanada’daki birçok lisede 11. ve 12. sınıf eğitimin için Uluslararası Bakalorya(IB) ya da Advanced Placement programlarını bulabilirsin.

shape-29
GoWest
Kanada Özel Liseleri

Gösterilen sonuç sayısı: 3

GoWest

Kayıt Süreci