Kanada Üniversiteleri

Eğitim sistemi Amerika’ya benzese de, üniversite maliyetleri Amerika’dan çok daha uygun olan Kanada’da, üniversite eğitimi için lise diploman ve not ortalamanla; master eğitimi için ise sadece üniversite not ortalamanla birlikte istediğin okula başvurabilirsin.

Ancak okul seçimi yapmadan önce Kanada eğitim sistemi konusunda biraz bilgi alabilirsin…

Kanada’da Üniversite Eğitimi için…
Öncelikle eğitim dili İngilizce olduğu için, İngilizce seviyeni TOEFL puanınla belirleyebilir; yeterli derecede İngilizce bilmiyorsan Kanada’da ya da farklı bir ülkede bir dil okuluna kaydolabilirsin.

Ayrıca üniversiteye girebilecek yeterlilikte İngilizce biliyor ama yabancı dilini daha fazla geliştirmek istiyorsan, eğitim alabileceğin birçok üniversitede İngilizce kurslarına da katılabilirsin.

(Eğer lisede Uluslararası Bakalorya eğitimi ve diploması aldıysan, Kanada’da birçok üniversiteye direkt başvuruda bulunabilirsin.)

Kanada’da 4 Yıllık Üniversite ve 2 Yıllık Üniversite
Amerika’daki gibi, Kanada’da da 4 yıllık ve “Community College” denilen 2 yıllık üniversiteler vardır ve “Community College”a giriş, 4 yıllık üniversiteye girişten daha kolaydır.

Buna göre ister 4 yıllık üniversiteye direkt başvurabilir, istersen de önce 2 yıllık “Community College”ta eğitim alıp, sonrasında 3. ve 4. yılın için 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yapabilirsin.

İkinci seçeneği tercih edersen, eğitim giderlerin konusunda da bütçeni rahatlatabilirsin.

Kanada’da Yüksek Lisans/Master Eğitimi için…
Eğer Kanada’da master eğitimi almayı düşünüyorsan, İngilizce seviyen ve üniversite not ortalamanla istediğin okula başvurabilirsin.

Ancak gerekli not ortalamasına sahip değilsen, 10-30 hafta kadar süren bir Pre-Master programına katılabilir;

Ve eğer yeterli seviyede İngilizce bilmiyorsan, eğitimin öncesinde Kanada’da bir dil okuluna kaydolabilirsin.

(Eğer MBA eğitimi almayı düşünüyor ve iş deneyimi konusunda eksiğin varsa, bir Pre-MBA programına da katılabilirsin.)

Üniversite ya da master eğitimi için Kanada fikri aklına yattıysa, tercih edebileceğin yüzlerce üniversiteye aşağıda birkaç örnek bulabilir ya da eğitim sistemi, okul, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Kanada Üniversiteleri

Gösterilen sonuç sayısı: 4

GoWest

Kayıt Süreci