Budapeşte Corvinus Üniversitesi Macaristan

Macaristan!ı işletme eğitimi almak için ziyaret etmeyi planlıyorsan, Budapeşte Corvinus Üniversitesi’ni terih edebilirsin.

“İşletme Okulu”, “Ekonomi Okulu” ve “Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler” olmak üzere 3 adet fakültesi bulunan okulunda lisans ya da yüksek lisans/master eğitiminin yanı sıra İşletme ve Yönetim, İşletme Bilişimi, Genel ve Nicel Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Politik Bilim, Sosyal İletişim ve Sosyoloji alanlarında doktora eğitimi de alabilirsin.

Ayrıca bazı lisans ve yüksek lisans/master bölümlerinde çift diploma programına katılabilirsin.

“İşletme ve Yönetim” lisans programında çift diplomaya başvurarak Almanya, Avrupa İşletme Okulun’dan veya Fransa, Bordeaux KEDGE İşletme Okulu’ndan “Genel İşletme” diploması alabilirsin.

“Uygulamalı Ekonomi” lisans programı içinse Almanya, Bamberg Otto-Friedrich-Üniversitesi’nden “Avrupa Ekonomi Çalışmaları” diplomasını alabilir;

Okulunun “Yönetim ve Liderlik” veya “Pazarlama” yüksek lisans/master bölümlerinde çift

diploma programına katılarak, Almanya, Passau Üniversitesi’nden “İşletme Yönetimi” diploması alabilir ;

“Kamu Düzeni ve Yönetim” yüksek lisans/master bölümünde, Romanya Babes-Bolyai Üniversitesi’nden “Kamu ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş Yönetimi” veya “Kamu Yönetimi” diploması alabilir;

“Uluslararası Ekonomi ve İşletme” yüksek lisans/master bölümünde Hollanda, Rijksuniversiteit Gronongen’den “Uluslararsı Ekonomi ve İşletme” diploması alabilirsin.

Çift diploma programlarına alternatif olarak “Karşılaştırmalı Yerel Gelişim” Birleşik Avrupa Master Programı’na da katılabilirsin.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi(Macaristan), Ljubljana Üniversitesi(Slovenya), Regensburg Üniversitesi(Almanya) ve Trento Üniversitesi (İtalya)’nin katkılarıyla hazırlanan bu programda yerel gelişime fayda sağlayacak ekonomi, sosyal bilimler, hukuk, mühendislik… gibi farklı disiplinlerden eğitimci ve katılımcılardan eğitim alabilir; hatta program sırasında İtalyanca ve Almanca dersleri de görebilirsin.

Macaristan Budapeşte Corvinus Üniversitesi Sana Neler Sunabilir?
Lisans bölümleri 6 sömestr sürerken, hemen hemen her bölümde 1 sömestr staj yapabilir; işletme ve yönetim lisans bölümü sonunda 12 hafta zorunlu staj yapabilirsin…

İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

⦁ İletişim ve Medya Bilimleri (6 sömestr)
⦁ İşletme ve Yönetim (10 sömestr)
⦁ Sosyoloji (6 sömestr)
⦁ Uluslararası İlişkiler (6 sömestr)
⦁ Uluslararası İşletme (6 sömestr)
⦁ Uygulamalı Ekonomi (6 sömestr)

İngilizce Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

⦁ Bölgesel ve Çevresel Ekonomi (4 sömestr)
⦁ Ekonomik Analiz (4 sömestr)
⦁ İletişim ve Medya Bilimi (4 sömestr)
⦁ İşletme (MBA) (4 sömestr)
⦁ İşletme Bilgi Teknolojisi (4 sömestr + 6 hafta staj)
⦁ Kamu Düzeni ve Yönetim (4 sömestr)
⦁ Pazarlama (4 sömestr)
⦁ Sosyoloji (4 sömestr)
⦁ Uluslararası İlişkiler (4 sömestr)
⦁ Uluslararası İşletme ve Ekonomi (4 sömestr)