Budapeşte Metropolitan Üniversitesi Macaristan

Ağırlıklı olarak Uygulamalı İletişim ve İşletme Bilimleri eğitimi veren Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde, ister lisans istersen de yüksek lisans eğitimi alabilirsin.

İletişim, İşletme, Turizm ve Sanat alanlarında fakülteleri bulunan okulunda İngilizce eğitim görebilir ve bunun için bir lisans programına en az 5.5 IELTS puanı ile, bir yüksek lisans programına ise en az 6.0 IELTS puanı ile giriş yapabilirsin.

ECTS, yani Avrupa Kredi Tranfer Sistemi kullanan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nden mezun olduğunda Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli bir diplomaya sahip olabilirsin.

Ayrıca bu üniversiteye özel olarak, işletme alanında eğitim almayı planlıyorsan, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nin Coventry Programı’na katılabilir ve bir İngiliz üniversitesi diplomasıyla mezun olabilirsin.

Bu programa ister lisans eğitimin sırasında , istersen de lisans eğitimini tamamlamış olarak katılabilirsin.

Eğer lisans eğitimin için bu programı düşünürsen, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde İşletme lisansı eğitimi alırken, ikinci sınıfta Coventry Programı’na başvurabilirsin.

Böylece 6 sömestr süren normal İşletme lisansı eğitimini 7 sömestrde tamamlayarak, İngiltere’nin Coventry Üniversitesi diplomasına da sahip olabilirsin.

(Bu eğitimi Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde alabilir, ancak isteğin üzerine, okulunun da yardımıyla, İngiltere’deki mezuniyet törenine katılabilirsin. )

Eğer yüksek lisans eğitimin için Coventry programına katılmak istersen, ECTS yani Avrupa Kredi Tranfer Sistemi’ne göre en az 120 krediyle mezun olduğun İşletme bölümü sonrası 2 sömestr yüksek lisans/master eğitimi alarak Coventry Üniversitesi’nin “Uluslararası İşletme” diplomasına sahip olabilirsin.

Program dahilinde küresel pazarlama, strateji prensipleri, uluslararası finansal yönetim, işletme için proje yönetimi, küresel işletme ve uluslararası etkinlik yönetimi gibi dersler görebilirsin.

Macaristan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi Sana Neler Sunabilir?
Eğer okulunun işletme fakültesinde üniversite eğitimi almayı planlıyorsan not dökümünde matematik dersinden yüksek puana sahip olmalı, sanat fakültesi içinse hazırladığın portfolyonu sunmalısın; Coventry programına katılabilmek için IELTS’ten en az 6.5 almalısın…

İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

⦁ Animasyon (6 sömestr)
⦁ Çevresel Tasarım (6 sömestr)
⦁ Finans ve Muhasebe (6+1 sömestr)
⦁ Fotoğrafçılık (6 sömestr)
⦁ Görsel Anlatım (6 sömestr)
⦁ Grafik Tasarım (6 sömestr)
⦁ İletişim ve Medya Bilimi (6 sömestr)
⦁ İşletme ve Yönetim (6+1 sömestr)
⦁ Medya Tasarımı (6 sömestr)
⦁ Ticaret ve Pazarlama (6+1 sömestr)
⦁ Turizm ve Yiyecek/İçecek Servisi (6+1 sömestr)
⦁ Uluslararası İlişkiler (6 sömestr)
⦁ Uluslararası İşletme Ekonomisi (6+1 sömestr)

İngilizce Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

⦁ Grafik Tasarım (4 sömestr)
⦁ İletişim ve Medya Çalışmaları (4 sömestr)
⦁ İşletme (4 sömestr)
⦁ İşletme Gelişimi (4 sömestr)
⦁ Sanat ve Tasarım Yönetimi (4 sömestr)
⦁ Turizm Yönetimi (4 sömestr)
⦁ Yönetim ve Liderlik (4 sömestr)