Cats Academy Cambrige

İngiltere lise eğitimi alabileceğin okullardan biri olan Cats Academy Cambridge 14-18 yaş aralığı için lise eğitimi sunmaktadır.

İngiltere Cambridge’de bulunan bu özel lisede GCSE ve A Level eğitimi alabilirsin.

İster birkaç dönem, ister birkaç yıl için lise eğitimi alabileceğin bu okulda lise eğitiminin tamamını da görebilir ve farklı eğitim programları bulabilirsin.

İlk olarak, İngiltere’deki lise eğitim sisteminin 10. ve 11. sınıflarında sunulan GCSE eğitimin tamamını bu okulda alabilir ya da 15 yaş üzeri öğrencilere sunulan, 1 yıl veya daha az süreli “Pre-Programme” denilen hazırlık kursuna katılabilirsin.

Eğer İngiltere’de 12. ve 13. sınıf öğrencilerine sunulan A Level ya da Uluslararası Bakalorya eğitimine katılmayı planlıyorsan 2 yıllık GCSE eğitimi yerine, 1 ya da daha kısa sürede tamamlayabileceğin “Pre-Programme” isimli hazırlık kursuna katılabilirsin.

(GCSE 14 yaş üzeri öğrencilere, hazırlık programı ise 15 yaş üzeri öğrencilere yöneliktir.)

Bunun için, Cambridge’de hem GCSE, hem de hazırlık programı dahilinde Biyoloji, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Fiziksel Eğitim ve Fizik zorunlu derslerine ek olarak, Sanat ve Tasarım, İşletme, İngiliz Dili/İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Medya Çalışmaları, Fransızca, İspanyolca ve Fotoğrafçılık seçmeli derslerini alabilirsin.

Son olarak da okulunun tüm lokasyonlarında 6 dönem, yani 2 yıl süren normal A Level eğitimine katılabilir  ve sunulan dersler arasından en az 3(kısa A Level programlarında sadece 3 ders seçebilirsin), en fazla da 4 tanesini seçerek ders programını oluşturabilirsin.

Cambridge’de 5 dönemlik A Level eğitimi için Muhasebe, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilir; 6 dönemlik A Level eğitimi için de İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Medya, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Fotoğrafçılık, Psikoloji,  Muhasebe, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilir;

İngiltere’deki liseler ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

İngiltere Cats Academy Cambridge Sana Neler Sunabilir?
Cambridge 16 yaş ve üzeri anadili İngilizce olmayan öğrenciler için akademik İngilizce programına katılabilir; badminton, basketbol, yoga, koşu kulübü, tenis, tırmanış, fotoğrafçılık, sinema, el sanatları, boyama, drama, bale, koro, Duke of Edinburgh’s, model birleşmiş devletler, robotik, astronomi kulübü, kitap kulübü, kodlama/java, mülakat kulübü gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine katılabilirsin…