Cats Academy Londra

Londra’da bulunan bu özel lisede GCSE ve A Level eğitimi alabilirsin.

İster birkaç dönem, ister birkaç yıl için lise eğitimi alabileceğin bu okulda lise eğitiminin tamamını da görebilir ve farklı eğitim programları bulabilirsin.

İlk olarak, İngiltere’deki lise eğitim sisteminin 10. ve 11. sınıflarında sunulan GCSE eğitimin tamamını bu okulda alabilir ya da 15 yaş üzeri öğrencilere sunulan, 1 yıl veya daha az süreli “Pre-Programme” denilen hazırlık kursuna katılabilirsin.

Eğer İngiltere’de 12. ve 13. sınıf öğrencilerine sunulan A Level ya da Uluslararası Bakalorya eğitimine katılmayı planlıyorsan 2 yıllık GCSE eğitimi yerine, 1 ya da daha kısa sürede tamamlayabileceğin “Pre-Programme” isimli hazırlık kursuna katılabilirsin.

(GCSE 14 yaş üzeri öğrencilere, hazırlık programı ise 15 yaş üzeri öğrencilere yöneliktir.)

Londra’da ise hem GCSE, hem de hazırlık programı için Biyoloji, İşletme, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Fiziksel Eğitim ve Fizik derslerine ek olarak, sadece hazırlık programında Tarih ve Coğrafya derslerini seçmeli ders olarak görebilirsin.

İngiltere’deki liselerde 12. ve 13. sınıf eğitimi olarak verilen ve üniversitelere girişini kolaylaştıran A Level eğitimin içinse, okulunda üç farklı program türü bulabilirsin.

Eğer 17 yaş üzerindeysen ve daha önce A Level eğitimi almış ama yeterli not ortalamasına sahip olamamışsan veya ileri seviyede İngilizce biliyor ve normalde 2 yıl(toplamda 6 dönem) süren bu eğitimi daha kısa sürede tamamlayabileceğine inanıyorsan 1 yıl(3 dönem) süren hızlandırılmış A Level eğitimini tercih edebilir;

(Hızlandırılmış 1 yıllık A Level eğitimini Cats Academy’nin sadece Londra lokasyonunda alabilirsin.)

Yine eğer daha önce başka bir okulda bir dönem için A Level eğitimi almış, ancak ders seçimlerini değiştirmek ve bu nedenle yeni eğitim yılının başlangıcı olan Eylül ayını beklemek yerine, eğitimine Ocak ayında başlamak istersen 5 dönem süren (normalde A Level eğitimi 6 dönem/2 yıl sürer.) A Level eğitimi programına katılabilir;

Son olarak Londra’da 6 dönem, yani 2 yıl süren normal A Level eğitimine katılabilir ve sunulan dersler arasından en az 3(kısa A Level programlarında sadece 3 ders seçebilirsin), en fazla da 4 tanesini seçerek ders programını oluşturabilirsin.

Londra’da 3 dönemlik hızlandırılmış A Level eğitimi için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İleri Matematik, Yönetim ve Politika, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından; 5 dönemlik A Level eğitimi için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Yönetim ve Politika, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından; 6 dönemlik A Level eğitiminde ise Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, Yönetim ve Politika, Tarih, Matematik, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Fizik, Psikoloji ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilirsin.

Cats Academy’ye özel olarak 12. ve 13. sınıfta A Level eğitimi yerine Uluslararası Bakalorya Programını da tercih edebilirsin.

(1.Grup Dil ve Edebiyat: İngilizce; 2.Grup Dil Edinimi: İngilizce, İspanyolca; 3.Grup Bireyler ve Toplumlar: Ekonomi, Küresel Politikalar; 4.Grup Deneysel Bilimler: Biyoloji, Fizik, Çevresel Sistemler ve Toplumlar; 5.Grup Matematik: Matematik, Matematiksel Çalışmalar; 6.Grup Sanatlar:Tiyatro Sanatları, Görsel Sanatlar, İspanyolca, Fransızca, Kimya Tarihi )

Her grup içinden seçeceğin 6 derse ek olarak, Makale Yazımı (Extended Essay); Toplum, Aktivite ve Hizmet(Community, Activity and Service (CAS)) ve Bilgi Teorisi(the Theory of Knowledge (TOK)) olmak üzere 3 zorunlu derse daha katılabilirsin.

Bunların içinden Toplum, Aktivite ve Hizmet(Community, Activity and Service (CAS)), yardım derneklerinde veya bağış organizasyonlarında çalışmak gibi hizmet projeleri, yaratıcı ya da artistik uğraşları ve atletik faaliyetleri içeren ve seni sınıf dışındaki faaliyetlerinle değerlendiren bir derstir.

12.sınıfta alacağın Bilgi Teorisi(the Theory of Knowledge (TOK)) dersinde ise açık görüşlülük, risk alma, entelektüel merak ve eleştirel düşünce becerilerini geliştirebilir, makale okumayı ve derinlemesine araştırma yapmayı öğrenebilir, 13. sınıfta alacağın Makale Yazımı (Extended Essay) dersinde ise, öğrendiklerini kullanarak, seçtiğin bir konu üzerine 4000 kelimelik bir araştırma yazısı hazırlayabilir ve sunumunu yapabilirsin.

Eğitimin sonunda ise birçok üniversiteye daha kolay başvurmanı sağlayacak Uluslararası Bakalorya Diploması’na sahip olabilirsin.

İngiltere Cats Academy Sana Neler Sunabilir?
Londra’da, 16 yaş ve üzeri anadili İngilizce olmayan öğrenciler için akademik İngilizce programına katılabilir; İleride işletme eğitimi almayı planlıyorsan, Cats Londra’da 15 yaş üzeri için yaz dönemi sunulan Bloomberg Business Advantage kursunu değerlendirebilir; Ayrıca Londra’da ise basketbol, yoga, fitness, zumba, ragbi, kolejler arası futbol, kızlar futbol takımı, fotoğrafçılık kulübü, dünya müziği, çizim becerileri, şan dersleri, biyoloji kulübü, kimya kulübü, satranç kulübü, yaratıcı yazarlık, sinema kulübü, şan dersleri, işletme atölyesi, matematik kulübü… gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine katılabilirsin…

Nerede Kalabilirsin?

Aile Yanında
Öğrenci Yurdunda