CISS Kanada Yaz Okulları

(Canadian International Student Services)

İngilizce eğitimin için hayalin gerçekten Kanada’yı ziyaret etmekse, CISS Kanada yaz okullarıyla hayallerinin ötesinde bir eğitim alabilirsin.

Kanada’nın bu en harika yaz okulunda katılabileceğin programlar için, ister şehre yakın, istersen de doğayla içiçe bir üniversite/okul kampüsünü tercih edebilirsin.

Eğer tercihin şehre yakın olmaksa, yaş aralığını da göz önünde bulundurarak, yaz okulunun Montreal, Toronto-Trinity College ya da Toronto-University of Toronto merkezlerinden birini ziyaret edebilirsin.

Yaz okulunun Toronto, University of Toronto merkezinde haftada 20 saat İngilizce eğitimine ek olarak haftada bir tam ve üç yarım gün okul gezisine katılarak Niagara Şelalesi, Canada’s Wonderland, Wasaga Plajı, Blue Mountain Village, Blue Jays Beyzbol Oyunu, Centre Island, CN Tower, High Park, Fort York, Toronto Harbourfront, Ontario Sanat Galerisi, Casa Loma, St Lawrence Market, Distillery District, Royal Ontario Müzesi,Woodbine Plajı… gibi yerleri ziyaret edebilirsin.

Yaz okulunun Montreal merkezinde ise haftada 15 saat İngilizce ya da Fransızca eğitimi

alabilir, ayrıca haftanın 3 günü (her öğleden sonra 2.5 saat) amigoluk, sirk becerileri, crossfit, drama ve doğaçlama, dalış, frisbee, golf, kano gezisi, hip hop dansı, hokey, tırmanış, ragbi, futbol, voleybol, su polosu, yoga…gibi özel ilgi alanlarına yönelik atölyelere katılabilirsin.

Kategoriler:

(Haftada 2 veya 3 alan seçebilirsin.)

Her hafta yapılan bir yarım ve iki tam günlük geziler sırasında ise, La Ronde Six Flags Amusement Park, Mont Tremblant, Alpine Luge, Hiking Montréal Biodôme, Planetarium ve Botanik Bahçesi, Old Montréal, Bilim Merkezi & Notre-Dame Basilica, Ottawa Parlamentosu ve Müzeler, Québec City & Montmorency Falls, Granby Hayvanat Bahçesi ve Aqua Park, Calypso Waterpark, Marché Jean-Talon Rally, McGill Üniversitesi… gibi yerleri görebilirsin.

İngilizce eğitimine daha fazla ağırlık vermek istersen, yaz okulunun Toronto, Trinity College merkezinde haftada 20 ya da 25 saat İngilizce derslerine katılabilirsin.

Ayrıca yine bu merkezde haftada 20 saat, sadece üniversiteye hazırlık eğitimi de görebilir ve disiplinler arasındaki farka göre deneme yazma, kültürlerarası iletişim, grup tartışmaları, sunum ve dinleme için sözel iletişim, TOEFL, IELTS gibi sınavlara ön hazırlık ve başvurularda kendini doğru ifade edebilme, çalışma stratejileri, akademik başarı için araştırma teknikleri gibi konular üzerine eğitim alabilirsin.

(Bu 3 hafta süreli programa katılabilmek için, 16-18 yaş aralığında olmalı ve High Intermediate ya da Advanced seviyesinde İngilizce bilmelisin.)

Yaz okulunun yukarıda bahsedilen üç merkezinde de bayrak yarışı, casino gecesi, renk savaşları, olimpiyatlar, dans, yıldızlar altında, fitness, doğaçlama gecesi, karaoke, sihirbazlık şovu, sinema, çevre gezileri, kampüs içinde spor, fotoğraf avı, bilgi yarışması, yaz festivalleri, yetenek şovu, yoga, zumba… gibi bol bol İngilizce pratik yapmanı sağlayacak okul aktivitelerine katılabilirsin.

Eğer İngilizce eğitimini sınıfının dışında, daha hareketli saatler geçirerek almak ve bu yabancı dili yaşayarak öğrenmek istersen, yaz okulunun iki farklı merkezinde sunulan kamp programlarına da katılabilirsin.

Kamp programı için yaz okulunun Swallowdale merkezinde, haftada 10 saat İngilizce eğitimi görebilir ve her hafta kano, balık tutma, yelkenli, kürekli sörf, yüzme, okçuluk, hokey, fitness, hayatta kalma becerileri, futbol, el sanatları, dans, drama, gitar, ahşap işi, yoga… gibi ilgi alanları içinden istediğin bir alanda atölye eğitimi alabilirsin.

Yaz okulunun Lakefield merkezinde ise, haftada ister 10, istersen de 15 saat İngilizce derslerine katılabilirsin.

Bu merkeze özel olarak İngilizce derslerin için, kendine güven, topluluk önünde konuşma ve telafuz becerilerini geliştirebileceğin “Drama Üzerinden İngilizce” ya da bir çeşit izcilik programı sayılan ve doğada yaşam becerlerini İngilizce eğitimiyle geliştirebileceğin, “Wilderness Education” programlarını da değerlendirebilirsin.

(Bahsedilen programlar sınıf içinde alacağın haftada 10 saatlik İngilizce derslerine alternatif programlardır ve bu programlardaki eğitim süren de 10 saattir.)

Eğitimin dışında kalan vaktini de, yaz okulunun Swallowdale merkezindeki gibi, ilgi alanına yöneliklik atölyelerde geçirebilirsin.

Ayrıca yaz okulunun her iki kamp merkezinde de kamp ateşi, kamp oyunları, dans, çadırda bir gece, takım oyunları , yetenek şovu… gibi arkadaşlarınla sosyalleşebileceğin aktivitelere katılabilirsin.

CISS Kanada Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?
Kanada ziyaretin sırasında yaz okulunun tüm merkezlerinde kampüs içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir;Toronto, Toronto Üniversitesi merkezinde “Liderlik ve İngilizce” programına, Lakefield lokasyonunda “Kamp ve İngilizce” programına katılabilir; yaz okulunun Montreal merkezinde İngilizce’ye alternatif olarak, Fransızca eğitimi de alabilirsin…

Nereye Gidebilirsin?

Québec – Montreal, Collège Sainte-Anne (12-17 yaş)
Ontario – Toronto, Trinity College (14-18 yaş)
Ontario – Toronto, University of Toronto’s St. Michael’s Campus (13-17 yaş)
Ontario – Lake Rosseau, Swallowdale Camp (7-15 yaş)
Ontario – Lakefield, Lakefield Camp (9-16 yaş)

Nerede Kalabilirsin?

Öğrenci Yurdunda