Goethe Institut Almanya Yaz Okulları

Az da olsa Almanca’ya hakimsen, ama bol pratikle bu dili ileri seviyelere taşımak istersen, Goethe Institut Almanya yaz okullarını tercih edebilirsin.

Tüm merkezlerinde, haftada 30 ders Almanca eğitimi görebileceğin, 3 haftalık programlar sunan bu yaz okulu ile hem öğrenebilir, hem de eğlenebilirsin.

Lokasyonlarını ve eğitim şeklini 9–12/12–15/14–16/16–17 yaş gruplarına göre sınıflandıran bu programlar için, yaz okulunun 15 farklı merkezinden sana uygun olanı ziyaret edebilirsin.

Programlar dahilinde ikili ya da kalabalık grup çalışmaları, rol yapma ve çeşitli projeler üzerinden ilerleyen bir Almanca eğitimi görebilir ve yaz okulunun her merkezinde futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi, bilardo, yüzme, yürüyüş, bisiklet, yelkenli, binicilik, kano, kürek, tırmanış, boyama, seramik, el sanatları, müzikal performans, film yapımı, fotoğraf yarışması…gibi birbirinden farklı aktivitelere katılabilirsin.

Yeni insanlarla tanışarak ve bol bol konuşarak Almanca pratik yaparken, okul gezilerine de katılabilir ve Munich, Innsbruck, Cologne, Eifel National Park, Potsdam, Hamburg,

Oldenburg, Hann, Münden, Heilbad Heilgenstadt, Goslar, Baden-Baden, Titisee, Stuttgart, Speyer, Heidelberg, Worms, Haßlock Holiday, Phantasialand, Loreley-Tour, Nuremberg, Ulm, Salzburg, Regensburg… gibi yerleri ziyaret ederek bu ülkenin kültürünü de yakından tanıyabilirsin.

Goethe Institut Almanya Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?
Almanca eğitimini en fazla 16 kişilik sınıflarda alabilir; orada geçireceğin süre boyunca yaz okulunun anlaşmalı olduğu çeşitli yatılı okul, tatil merkezi ya da spor akademisi kampüslerinde hem eğitim alabilir hem de konaklayabilirsin…

Nereye Gidebilirsin?

Aachen (14-17 yaş)
Benediktbeuern (12-15 yaş)
Berlin-Wannsee (16-17 yaş)
Bremen (16-17 yaş)
Duderstadt (9-12 yaş)
Edenkoben (12-15 yaş)
Freiburg (14-16 yaş)
Karlsruhe (14-16 yaş)
Cologne (14-16 yaş)
Michelbach (9-12 yaş)
Munich (16-17 yaş)
Pforzheim-Hohenwart (14-16 yaş)
Rot an der Rot (12-15 yaş)
Stein an der Traun (12-15 yaş)
Weimar (14-16 yaş)

Nerede Kalabilirsin?

Öğrenci Yurdunda