New Brunswick Eyaleti

Kanada’nın Atlantik kıyısında bulunan aynı zamanda iki resmî dile sahip New Brunswick eyaletinde Yurtdışı Lise eğitimini almaya ne dersin?

Bu muhteşem eyalette hem İngilizceni hem Fransızcanı geliştirebilir, şahane manzaraların, milli parkların ve okyanus manzarasının tadını çıkarabilir, Nehir ve göllerinde farklı spor aktivitelerini deneyebilir, unutulmaz zamanlar geçirebilirsin. Kanada da Lise eğitimini tamamlarken hafta sonları alışveriş merkezlerinde zaman geçirebilir, tiyatro, sinema, bowling ve müzelere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsin..

Üstelik Fransızca ikinci eğitim dilinse, Fransızca ana dili olan bir aile’nin yanında konakmayı tercih edip bol bol pratik yapma imkanına da sahip olabilirsin.

Ayrıca 9.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim alabileceğin Kanada devlet liselerinde 9. ve 10. sınıfta Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Fransızca…gibi ağırlıklı olarak zorunlu derslerine ek istediğin çeşitli alanlarda seçmeli dersler alabilirsin. 11. ve 12. sınıf gibi son senelerinde ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler görebilir ve bunlar içinden üniversitede eğitim görmek istediğin alana uygun olanları tercih edebilirsin

New Brunswick eyaletinde gidebileceğin Kanada devlet lisesi bölgeleri

New Brunswick

New Brunswick French Immersion

Bölgedeki devlet liseleri ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

Bölgeler

New Brunswick French International Student Program
New Brunswick School District
Sussex Christian School