St Thomas More School

Amerika’da lise eğitimin için bir özel liseyi tercih etmek istersen, Oakdale, Connecticute’daki yatılı bir okul olan ST Thomas More okulunu tercih edebilirsin.

STM Amerika da istediğin bir üniversiteye kabul edilebilmen için sana uygun olabilecek dersleri seçmen için özel müfredat hazırlamana yardımcı olmaktadır.

St. Thomas More School öğrencisi olarak en az 18 zorunlu ders kredisi aldığın takdirde Amerika lise diploması almaya hak kazanmanı sağlamaktadır.

Zorunlu ders olarak İngiliz Edebiyatı & Kompozisyon, Matematik, Tarih, Yabancı Diller, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sanat alanlarında kredilerini tamamlaman gerekmektedir.

Eğer 12.sınıf öğrencisiysen Advanced Placement (AP) programlarına katılabilir,. Küçük gruplar halinde sunulan AP programlarında; AP Mikro ve Makro Ekonomi, AP ABD Hükümeti, AP Matematik, Üniversiteye Hazırlık Fiziği ve Üniversiteye Hazırlık Kimyası dersleri alıp mezuniyete hak kazanabilirsin.

12. sınıf lise mezuniyetin sonrasında bu özel lisenin anlaşmalı olduğu ‘Arizona State University, Boston University, Columbia University, George Washington University, New York University, Trinity College, UCLA, Yale University’ vb köklü üniversitelerde eğitimine başlayabilirsin.

Ayrıca 9. sınıftan başlayıp 12 sınıfa kadar lise hayatını tamamlayabileceğin ya da ara yıllarda tercih edebileceğin bu özel lisede ilgini çeken birçok alanda kulüplere ve etkinliklere dahil olabilir, her türlü sanat alanında kendini geliştirebilir, Ulusal alanda bilinirliği dolayısıyla basketbol, futbol ve atletik spor programlarına katılabilirsin.

Okul kampüsü içerinde yer alan sana özel hazırlanmış odalarda konaklayabilir, Uluslararası arkadaşlar edinebilir, muhteşem bir lise hayatı geçirebilirsin..

Amerika ST Thomas More School Sana Neler Sunabilir?
Lise eğitiminin 12.sınıfına kadar ana dili İngilizce olmayan öğrencilere sunulan İkinci Dil Olarak İngilizce(ESL) derslerine katılabilir ve bu derslerden de kredi alabilir; eğer spora ilgin varsa, futbol, voleybol, basketbol, Golf, Soccer tenis, badminton, golf gibi alanlara yönelebilir; Sanat Kulübü, Satranç Kulübü, Toplum Hizmeti Kulübü, Yemek Kulübü, Bisiklet Kulübü, Drone Kulübü, E-Spor Takımı, Fransızca Kulübü, Dövüş Sanatları Kulübü, Film Kulübü, Müzik Kulübü, Ulusal Onur Topluluğu, Açık Hava Kulübü, Masa Tenisi Kulübü, Robotik Kulübü, Su Sporları Kulübü, Zumba Kulübü.. gibi okul kulüplerine katılarak kendini farklı alanlarda da geliştirebilirsin…

Nerede Kalabilirsin?

Okul Yurdu