The Worthgate School

İngiltere lise eğitimi alabileceğin okullardan biri olan The Worthgate School 13-18 yaş aralığı için lise eğitimi sunmaktadır.

İngiltere Canterbury’de bulunan bu özel lisede GCSE ve A Level eğitimi alabilirsin.

İster birkaç dönem, ister birkaç yıl için lise eğitimi alabileceğin bu okulda lise eğitiminin tamamını da görebilir ve farklı eğitim programları bulabilirsin.

İlk olarak, İngiltere’deki lise eğitim sisteminin 10. ve 11. sınıflarında sunulan GCSE eğitimin tamamını bu okulda alabilir ya da 15 yaş üzeri öğrencilere sunulan, 1 yıl veya daha az süreli “Pre-Programme” denilen hazırlık kursuna katılabilirsin.

Eğer İngiltere’de 12. ve 13. sınıf öğrencilerine sunulan A Level ya da Uluslararası Bakalorya eğitimine katılmayı planlıyorsan 2 yıllık GCSE eğitimi yerine, 1 ya da daha kısa sürede tamamlayabileceğin “Pre-Programme” isimli hazırlık kursuna katılabilirsin.

(GCSE 14 yaş üzeri öğrencilere, hazırlık programı ise 15 yaş üzeri öğrencilere yöneliktir.)

Canterbury’de hem GCSE, hem de hazırlık programı için Biyoloji, İşletme, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Coğrafya, Tarih zorunlu dersleri ile sadece hazırlık programı için zorunlu olan Sanat ve Tasarım, Drama, Fiziksel Eğitim ve Fizik zorunlu derslerine ek olarak, Fransızca, İspanyolca ve Performans Sanatları derslerini seçmeli ders olarak görebilir;

Son olarak da okulunun tüm lokasyonlarında 6 dönem, yani 2 yıl süren normal A Level eğitimine katılabilir  ve sunulan dersler arasından en az 3(kısa A Level programlarında sadece 3 ders seçebilirsin), en fazla da 4 tanesini seçerek ders programını oluşturabilirsin.

Canterbury’de 5 dönemlik A Level eğitimi(Ocak ayında başlayan 6 dönemlik A Level eğitimi için) için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından seçim yapabilirken, 6 dönemlik A Level eğitimin için İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Hukuk, Medya, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından seçim yapabilir;

The Worthgate School’da 14 yaş üzeri için yaz dönemi sunulan ve gelecek planlarını şekillendirecek, kariyer olanaklarını keşfetmeni sağlayacak ve A Level ders seçimin öncesinde seni yönlendirebilecek Careers in Law, Business and Finance ya da Careers in Medicine programlarına katılabilir; masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, badminton, binicilik, ragbi, koşu,yüzme, medya kulübü, performans sanatları, müzik kulübü, müzik performansı, dans kulübü, portfolyo sınıfı, drama prodüksiyonu, ilk yardım kursu, model birleşmiş milletler, genç girişimciler, öğrenci konseyi, konferans kulübü, küresel liderler kulübü gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine, katılabilirsin.

İngiltere’deki liseler ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin