Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya

Üniversite eğitimin için kararın Polonya, aradığınsa bilgi teknojileri alanıysa, Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde aradığını bulabilirsin.

Bu üniversiteyi özellikle yüksek lisans/master alanlarında sunduğu çift diploma programları için de tercih edebilir ve eğitiminin bir kısmını Polonya’da alırken, bir kısmı için de Almaya, Kanada, Rusya gibi ülkeleri ziyaret edebilirsin.

Bunun için “Elektriksel Güç Mühendisliğinde Kontrol” yüksek lisans/master eğitimini tercih edersen, hem Polonya, Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden, hem de Almanya Brandenburg Teknoloji Üniversitesi(BTU)’nden bir diplomaya sahip olabilirsin.

Ayrıca eğitiminin 1 yılını Polonya’da alırken, eğitiminin kalanını da Almanya’da alabilirsin.

Aynı bölüm için Kanada, Toronto Ryerson Üniveristesi(RU) ile ortaklaşa sunulan çift diploma programına da katılabilir (bu sefer eğitimin için Kanada’ya gidebilir) veya herhangi bir çift diploma programına katılmadan eğitimini sadece Polonya’da da alabilirsin.

Eğer “Yenilenebilir Enerji Sistemleri” bölümünde yüksek lisans/master eğitimi almayı

tercih edersen Rusya, Ulusal Araştırma Irkutsk Teknik Üniversitesi(ISTU) ile ortaklaşa sunulan çift diploma programına katılabilir, eğitiminin ilk iki sömestrini Rusya’da alırken, kalanını Polonya’da tamamlayabilirsin.

Yine aynı bölüm için Almanya, Otto von Guericke University Magdeburg (UMD ile ortakaşa sunulan çift diploma programına da katılabilir, eğitimine Polonya’da başlayıp, Almanya’da tamamlayabilirsin.

(Yenilenebilir Enerji Sistemleri yüksek lisans/master bölümünü çift diploma programına katılmadan sadece Polonya’da da okuyabilirsin.)

Eğer “Uygulamalı Matematik” yüksek lisans/master eğitimi almayı tercih edersen, “Finansal ve Aktüaryel Matematik”, “Endüstri ve Ticaret için Matematik”, “Sayısal Matematik”, “Modelleme, Simülasyon ve Optimizasyon” gibi başlıklardan birini uzmanlık alanı olarak seçebilir ve eğitimini doktoraya tamamlayabilirsin.

Polonya Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sana Neler Sunabilir?
Elektriksel Güç Mühendisliğinde Kontrol” yüksek lisans/master eğitimin sırasında 4 hafta staj yapabilir; mühendislik yüksek lisans /master bölümlerinde, aynı alanda daha önceden mühendislik diplomasına sahipsen 3, değilsen 4 sömestr eğitim alabilirsin; mimarlık, kimya, elektronik, çevresel mühendislik, bilgisayar bilimi ve yönetim, teknolojinin temel problemleri, mikrosistem elektronik ve fotonik, son olarak da uygulamalı matematik fakültelerinde doktora eğitimi alabileceğin birçok bölüm bulabilirsin…

İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

Bilgi ve İletişim Yönetimi (6 sömestr)
Bilgisayar Bilimi (7 sömestr)
Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği (7 sömestr)
Makine Mühendisliği (7 sömestr)
Organizasyonel Yönetim (6 sömestr)

İngilizce Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

Alan Planlama (3 sömestr)
Bilgisayar Güvenliği (3 sömestr)
Bilgisayar Mühendisliği (4 sömestr)
Biyoinformatik (3 sömestr)
Çevresel Kalite Yönetimi (3 sömestr)
Elektriksel Güç Mühendisliğinde Kontrol (4 sömestr-çift diploma)
Elektronik, Fotonik ve Mikrosistemler (3 sömestr)
Entegre Robotik (3 sömestr)
İleri İnformatik ve Kontrol (3 sömestr)
İleri Uygulamalı Elektronik (3 sömestr)
İnce Kimyasal Teknolojisi (3/4 sömestr)
İnşaat Mühendisliği (3 sömestr)
İnternet Mühendisliği (3/4 sömestr)
İşletme Bilgi Sistemleri (4 sömestr)
Mimarlık (3 sömestr)
Modern Telekomünikasyon (3 sömestr)
Otomotiv Mühendisliği (3 sömestr)
Soğutma ve Kriyojenik (3 sömestr)
Tıbbi Kimya (3/4 sömestr)
Uygulamalı Kimya Mühendisliği (3/4 sömestr)
Uygulamalı Matematik (3 sömestr)
Üretim Yönetimi (3 sömestr)
Yenilenebilir Enerji Sistemleri (4 sömestr-çift diploma)-(3 sömestr)