Yurt Dışı Eğitimin için Cambridge’i Tercih Etmeni Sağlayacak 5 Harika Neden

Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
  • User Avataradmin
  • 14 Eyl, 2019
  • 0 Yorum
  • 2 dk Okunur

Yurt Dışı Eğitimin için Cambridge’i Tercih Etmeni Sağlayacak 5 Harika Neden

Cambridge denildiğinde aklına ilk gelen üniversite olmasın…

Bu üniversitede eğitim alabilecek okul başarısına sahipsen, tabi ki seni kimse tutamaz; ama bundan çok daha fazlası için de Cambridge’i tercih edebilirsin.

Sadece üniversite eğitimi için değil, İngiliz aksanı ile İngilizce öğrenmek için de Cambridge’i ziyaret edebilirsin.

Büyük dil okullarının şubelerini bulabileceğin bu şehirde, yabancı dil eğitimi alırken harika vakit geçirebilir, ziyaretin sırasında sadece Cambrige’i değil, tüm İngilitere’yi keşfedebilirsin.

Geçireceğin süre boyunca Cambridge’e birçok açıdan bayılabilirsin.

Üniversite için

Üniversite demişken, ille de eğitim almak için değil, bu muhteşem okulu ve içinde yer aldığı öğrenci şehrini gezip görmek için de Cambridge’i ziyaret edebilirsin. Bunun için bir dil okuluna da kaydolabilir ve eğitimin süresince Cambridge’de okumuş kadar olabilirsin. Dil eğitimin için yapacağın bu ziyaret sırasında İngiltere’nin farklı yerlerini de görebilme fırsatı bulabilir, hatta o kadar yolu gitmişken Oxford’a da uğrayabilirsin.

İngiliz Tarihi için

Özellikle de her biri Cambridge üniversitesinin bir parçası olan ve tarihleri neredeyse 12.yüzyıla dayanan kolej binaları arasında dolaşabilirsin. Böylelikle İngiliz tarihinde bir zaman yolculuğuna çıkabilirsin. King’s College, Queens’ College ve Matematik Köprüsü, St. Mary the Great Church, Trinity College, Anglesey Abbey, Peterhouse College ziyaret edebileceğin tarihi yerlerden sadece birkaç tanesi…

İngiliz Kültürü için

Dünyanın hemen her bölgesinden ağaç ve bitki türüne ek olarak, Newton’ın yer çekimini keşfetmesini sağlayan elmanın düştüğü ağacı da görebileceğin Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi’ni; Yunan, Mısır ve Roma döneminden kalma antikalar mumyalanmış hayvanlar, çiniler ve porselenler sergileyen Fitzwilliam Müzesi’ni; Kaptan Cook’un pasifik seferlerinden kalma eserleri de içeren Arkeoloji ve Antropoloji Müzesi’ni; Cambridge Teknoloji ve Bilim Müzesi’ni, hayvan ve bitki fosillerini inceleyebileceğin Cambridge Üniversitesi’nin en eski müzesi Sedgwick Yer Bilimleri Müzesi’ni… ve daha birçoğunu ziyaret edebilirsin.

Gezmek için

Cambridge’i sadece yürüyerek ya da bir araçla değil, nehir üzerinde yapacağın bot gezileri sırasında da tanıyabilirsin. Bu şehri ziyarete gidenler için sıklıkla tavsiye edilen bot gezilerin sırasında, uygun gördüğün kıyılarda piknik bile yapabilirsin. Ayrıca kısa mesafeleri ve ulaşım imkanları sayesinde sadece Cambridge’de vakit geçirmene gerek yok. Civar şehirleri ve kasabaları da gezebilir, kısa bir vagon yolculuğu ile 1-2 saat içinde Londra, Oxford… gibi İngiltere’nin farklı noktalarına da ulaşabilirsin.

Yemek için

Trumpington Caddesi üzerindeki, bir çeşit İngiliz çay salonu olan Fitzbillies, Cambridge’ın en çok tavsiye edilen yerlerinden biri. Fitzbillies’de 1921’den beri satışa sunulan Chelsea Buns’ın tadına bakabilir, Gourmet Brownie Company’de çeşit çeşit brownie deneyebilir, İngiltere’nin ilk bisikletçisi olduğu, hatta müşterileri arasında Charles Darwin’in de bulunduğu söylenen ve şu zamanlar bir restoran olarak hizmet veren Old Bicycle Shop’a uğrayabilir, Jack’s Gelato’da dondurmanın bu kadar çok çeşidi olmasına şaşabilir ve eğitimin sırasında daha birçok farklı lezzet durağı keşfedebilirsin.

İster üniversite eğitimin için ister dil eğitimin için olsun, yaşayacağın bu harika deneyimin sonunda Cambridge’e âşık olabilirsin…

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir