Yurt Dışında Bir Tatilden Daha Fazla Zaman Geçirmeni Sağlayacak 3 Farklı Yol

Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
  • User Avataradmin
  • 10 Eyl, 2019
  • 0 Yorum
  • 4 dk Okunur

Yurt Dışında Bir Tatilden Daha Fazla Zaman Geçirmeni Sağlayacak 3 Farklı Yol

Yurt dışında ziyaret edeceğin ülkenin sadece en popüler şehrine gitmek yerine, her şehrini karış karış gezmeye;

Belki küçük bir ülkeyi bitirip, komşu ülkelere de geçmeye, favori mekanlarında bir geceden fazlasını geçirmeye;

Her yemeği tatmaya, her iklimi görmeye ve belki sonunda evini özlemeye bile yetecek kadar zamanını yurt dışında geçirmek ister misin?

Tüm bunları yurt dışında eğitim alırken gerçekleştirebilir ve biraz havanı değiştirirken, kendini de geliştirebilirsin.

İşte tüm bunları yapabilmeni sağlayacak ve içlerinden mutlaka biri sana uyacak 3 harika yol;

  1. İngilizce Öğrenmek için – Yurt Dışında Dil Okulu ile

Bir dili öğrenmenin en iyi yolunun, konuşulduğu yere gitmek olduğunu sen de tahmin edebilirsin.

İngilizce’nin eğitim ve meslek hayatın açısından önemini hatırlatmamıza bile gerek yok.

Her şeyi bir kenara bırakırsak, yapacağın bu yolculukla ana dilin seviyesinde İngilizce konuşabilmenin ötesine geçebilirsin.

Bu yolculukla tamamen farklı bir kültürü tanıyabilir ve hayata daha farklı bakmayı öğrenebilirsin.

Ayrıca bunun için ister Amerika, İngiltere ya da Kanada gibi ülkeleri seçebilir, istersen de İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ya da Malta gibi dünyanın farklı köşelerini ziyaret ederek, alışılmışın dışına çıkabilirsin.

En az iki hafta süresince katılabileceğin dil okulu programları için yurt dışında geçireceğin süreyi kendin de belirleyebilirsin.

Eğer yurt dışında zaman geçirebilmek için yeterli vaktin varsa, akademik sömestr veya akademik yıl gibi uzun dönem İngilizce kurslarını da tercih edebilirsin.

  1. Kariyerin için – Yurt Dışında Üniversite Eğitimi ile

Yurt dışında uzun zaman geçirmek için tercih edebileceğin en harika yol, yurt dışında üniversite eğitimi almak olabilir.

Yeterli not ortalaması ve yabancı dil ile yurt dışında istediğin birçok üniversiteye giriş yapabilirsin.

Alacağın harika eğitimin yanı sıra, bu üniversite eğitiminin birçok farklı faydasını da görebilirsin.

Öncelikle hem gündelik alanda hem de mesleki alanda iyi derecede yabancı dil öğrenebilir veya var olan yabancı dilini daha ileri seviyelere taşıyabilirsin.

Eğitimin sırasında farklı bir ülkede yaşayarak hem kendine olan güvenini hem de dünya görüşünü geliştirebilirsin.

Yurt dışında üniversite eğitimin sırasında katılabileceğin pek çok proje ile kendini de gösterebilir, okuduğun ülkeden farklı ülkeleri de ziyaret edebilme fırsatını bulabilirsin.

Alacağın eğitim sırasında gerçek hayatta kullanacağın şeyleri öğrenmekle kalmayıp, birçok üniversitede sunulan çift dallı eğitim programlarını da değerlendirerek, mesleğinde büyük fark yaratabilirsin.

  1. Değişim için – Yurt Dışında Bir Sertifika/Diploma Programı ile

Yurt dışında daha fazla zaman geçirirken, üniversite eğitimi gördüğün alanda kendini daha fazla geliştirmek ya da tamamen farklı bir alana yönelmek istersen, bir sertifika veya diploma programına katılabilirsin.

Genellikle dil okulları ya da üniversiteler bünyesinde sunulan bu programlar sayesinde mesleki eğitim alabilir ve farklı bir ülkede zaman geçirmenin pek çok avantajını yaşarken, kariyer gelişimine de katkıda bulunabilirsin.

Örneğin işletme eğitimi aldıysan, pazarlama veya reklamcılık alanında bir sertifika ya da diploma programına katılabilirsin.

Seçtiğin alan üzerine en az 2 ay, en fazla da 1 yıl süresince eğitim görebilir ve bu programlar için Amerika, İngiltere, Kanada ya da Avustralya gibi ülkeleri ziyaret edebilirsin.

Eğer tercih edeceğin sertifika ya da diploma programı bir üniversite bünyesinde sunuluyorsa, aldığın dersleri kredi olarak saydırabilir ve yurt dışında bir süre daha kalarak, katıldığın programı yüksek lisans/master eğitimine dönüştürebilirsin.

(“Diploma” kelimesinin aklını karıştırmaması için, üniversite ya da master eğitimi sonucunda alınan belgeden tamamen farklı bir şey olduğunu unutma. Sertifika gibi, diploma da kısa süreli mesleki eğitim alabileceğin bir program çeşididir.  Yani tamamlaman sonucunda alacağın diploma belgesi, üniversite eğitimi sonucunda verilen diploma belgesinden tamamen farklıdır.)

Hatta bazı ülkelerde çalışma ya da ücretli/ücretsiz staj yapabilme imkanını bile bulabilir, özgeçmişine bu iş deneyimini de ekleyebilirsin.

Bahsettiğimiz sertifika ya da diploma programları içinde Drama, Fransızca, Bilgisayar Bilimi, Genel İşletme, Mimarlık, Yayıncılık, Yönetim ve Liderlik… gibi onlarca alan arasından istediğini seçebilirsin.

Belirli seviyede İngilizce ile katılabileceğin bu programlar sırasında hem genel İngilizce hem de mesleki İngilizce yönünden, yabancı dilini ileri seviyelere taşıyabilirsin.

Sonunda hangi yolu seçersen seç, yurt dışında eğitim alarak okulda öğreneceğinden çok daha fazlasını kazanabilir ve kısa bir tatilden daha fazlasını yaşayabilirsin.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir