Amerika Sertifika – Diploma Okulları

Mesleğinde kendini daha fazla geliştirmek veya tamamen farklı bir alanda yeni bir başlangıç yapmak istiyorsan, rüyalar ülkesi Amerika’da bir sertifika ya da diploma programına katılabilirsin.

Özellikle de kısıtlı bir bütçe ve zamana sahipsen, sertifika ya da diploma eğitimi alarak, master eğitiminden daha kısa sürede, daha fazla uygulamaya yönelik derslerle ve daha az maliyetle, kariyerinde büyük bir sıçrama yapabilirsin.

Amerika’daki Sertifika veya Diploma Programlarını Oldukça Hesaplı Bulabilirsin
Ancak ülke seçimi konusunda Amerika ve İngiltere arasında kaldıysan, İngiltere’den daha hesaplı eğitim almak için kesinlikle Amerika’yı tercih edebilirsin.

Ama “Sertifika mı, yoksa diploma mı?” diye sorarsan, en az 4 haftadan en fazla 1 yıla kadar değişen programlar içinden, sertifika programını daha kısa sürede; diploma programını ise sertifikada göreceğinden daha fazla ders alarak, daha uzun sürede tamamlayabilirsin.

(“Diploma” kelimesinin aklını karıştırmaması için, üniversite ya da master eğitimi sonucunda alınan belgeden tamamen farklı bir şey olduğunu unutma.)

Amerika’da Sertifika/Diploma Eğitimi Alırken İngilizce’ni de Geliştirebilirsin
Sadece orta seviyede İngilizce ya da IELTS/TOEFL puanıyla, birbirinden farklı her tür alanda katılabileceğin bu programlar sayesinde, hem gündelik hem de mesleki İngilizce’ni fazlasıyla geliştirebilirsin.

Eğer sertifika ya da diploma eğitimine yetecek derecede İngilizce bilmiyorsan, öncesinde bir dil okuluna kaydolabilir veya bazı okulların kendi bünyesinde sunduğu İngilizce kurslarına katılabilirsin.

Bazı okullarda da, özellikle de mühendislik ya da sağlık gibi bir alanı seçmeyi düşünüyorsan, seçeceğin bölümle ilgili önceden üniversite eğitimi görmüş olman gerekebilir.

Okula ya da alana göre değişiklik gösterebilen bu koşulu sağlıyorsan, istediğin bölümde rahatlıkla eğitim alabilirsin.

Amerika’da Sertifika ya da Diploma Eğitimin Sonunda İş Deneyimi Kazanabilirsin
Sertifika ya da diploma eğitimini Amerika’da almanın en büyük avantajını ise, “Optional Practical Training” ile yaşayabilirsin. 9 aydan fazla sürecek bir programa katıldığın takdirde, eğitiminin sonunda Amerika’da 1 yıl çalışma iznine sahip olabilirsin.

Ayrıca eğitimin süresince öğrenci yurdu gibi, okulunun sana sunacağı konaklama imkanlarından yararlanabilirsin.

Genellikle üniversitelerde veya bu tür programlar sunan dil okullarında katılabileceğin eğitimin için aşağıda yer alan okulları ve eğitim alanlarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi için, hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Amerika Sertifika – Diploma Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 3

GoWest

Kayıt Süreci