Kanada Sertifika – Diploma Okulları

Hem uygulamaya yönelik dersler alarak, hem de biraz iş deneyimi kazanarak kariyerini geliştirmek istiyorsan, aradığını Kanada’da bulabilirsin.

Bir master eğitiminden daha kısa sürede tamamlayabileceğin, üstelik de teoriden fazlasını öğrenebileceğin sertifika ya da diploma programlarında, eğitim bütçeni ve zamanını kendin belirleyebilirsin.

Üniversitelerde ya da bu tür programlar sunabilen bir dil okulunda alabileceğin eğitim için, bir sertifika programını tercih edersen daha kısa sürede; bir diploma programını tercih edersen (sertifikadan biraz daha fazla derse katılarak) eğitimini biraz daha uzun sürede tamamlayabilirsin.

Önemli Not; “Diploma” kelimesinin aklını karıştırmaması için, üniversite ya da master eğitimi sonucunda alınan belgeden tamamen farklı bir şey olduğunu unutma. Sertifika gibi, diploma da kısa süreli mesleki eğitim alabileceğin bir program çeşididir. Yani tamamlaman sonucunda alacağın diploma belgesi, üniversite eğitimi sonucunda verilen diploma belgesinden tamamen farklıdır.

Kanada’da Bir Sertifika ya da Diploma Programına Katılabilmek için…
En az 4 haftadan, en fazla 1 yıla kadar sürebilen sertifika-diploma programlarına, orta seviyede İngilizce ya da IELTS/TOEFL puanıyla ve bazı bölümlerde önceden o alanda üniversite eğitimi görmüş olman koşuluyla katılabilirsin.

Eğer Kanada’da sertifika ya da diploma eğitimi alabilecek derecede İngilizce bilmiyorsan, öncesinde bir dil okuluna da kaydolabilir, hatta bazı okulların kendi bünyesinde sunduğu İngilizce kurslarına da katılabilirsin.

Konaklama konusunda ise, okulunun sana sunabileceği imkanlardan yararlanabilir,kampüs içinde ya da okuluna yakın mesafede bulunan bir öğrenci yurdunda kalabilirsin.

Sertifika ya da Diploma Eğitimini Kanada’da Almanın Avantajları…
Sertifika-diploma eğitimini Kanada’da almanın en büyük avantajını ise eğitimin sonunda yapabileceğin ücretli ya da ücretsiz staj imkanıyla yaşayabilirsin. Böylece katılabileceğin her tür programın sonunda, Kanada’da iş deneyimi kazanabilirsin.

Tüm bunlara ek olarak, eğer 24 haftadan fazla sürecek bir programa katılırsan, eğitimin sırasında haftada 20 saat çalışma iznine sahip olabilir ve cep harçlığına katkıda bulunabilirsin.

Eğer Kanada fikri aklına yattıysa, aşağıda yer alan okulları ve eğitim alanlarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi için, hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
Kanada Sertifika – Diploma Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 6

GoWest

Kayıt Süreci