İngiltere Sertifika – Diploma Okulları

Mesleğinde kendini geliştirmek ya da kariyerini baştan sona değiştirmek istiyor, ama zaman ve bütçe konusunda endişeleniyorsan, sertifika-diploma eğitimin için İngiltere harika bir fikir olabilir.

İngiltere’nin evine yakınlığı sayesinde, bir sertifika ya da diploma programı için, kalış süreni ve buna bağlı olarak da bütçeni daha rahat ayarlayabilirsin.

İngiltere’de Sertifika Programı mı, yoksa Diploma Programı mı?
Genellikle ünlü üniversitelerde ya da sertifika-diploma eğitimi sunabilen dil okullarında katılabileceğin bu programlardan, sertifikada daha kısa süre, diplomada ise sertifikadan daha fazla ders alıp, biraz daha uzun süre eğitim alabilirsin.

Ama sen hangisini seçersen seç, en az 4 haftadan en fazla 1 yıla kadar uzayabilen bu programları, master eğitiminden çok daha kısa sürede tamamlayabilirsin.

Sertifika ya da Diploma Eğitimin için İngiltere’nin Avantajı…
İngiltere’nin diğer ülkelerden farkını merak ediyorsan, bir üniversite bünyesinde eğitim aldığında, seçtiğin bölümde diğer master öğrencileriyle birlikte derslere girebilir, ama tüm eğitim sürecinin sadece tamamlamak istediğin kısmını bitirdiğinde bir sertifika ya da diploma sahibi olabilirsin.

Örneğin, genellikle 3 dönemden oluşan master eğitiminin, (ayırabileceğin zamana göre) sadece 1 dönemini tamamladığında sertifika, sadece 2 dönemini tamamladığında ise bir diplomaya sahip olabilirsin.

Önemli Not; “Diploma” kelimesinin aklını karıştırmaması için, üniversite ya da master eğitimi sonucunda alınan belgeden tamamen farklı bir şey olduğunu unutma. Sertifika

gibi, diploma da kısa süreli mesleki eğitim alabileceğin bir program çeşididir. Yani tamamlaman sonucunda alacağın diploma belgesi, üniversite eğitimi sonucunda verilen diploma belgesinden tamamen farklıdır.

İngiltere’de Sertifika ya da Diploma Eğitimin için Dil Okullarını da Tercih Edebilirsin
Üniversitede eğitim almanın yanı sıra, istediğin alanda sertifika-diploma eğitimi sunabilen bir dil okulunu tercih edersen, katılmak isteyeceğin program için çok daha az bir bütçe ayırabilirsin.

Ayrıca orta seviyede İngilizce ya da IELTS/TOEFL puanıyla, katılabileceğin bu programlar sayesinde, hem gündelik hem de mesleki İngilizce’ni de fazlasıyla geliştirebilirsin.

Ancak bazı okullarda, özellikle de mühendislik ya da sağlık gibi bir alanı seçmeyi düşünüyorsan, seçeceğin bölümle ilgili önceden üniversite eğitimi görmüş olman gerekebilir. Okula ya da alana göre değişiklik gösterebilen bu koşulu sağlıyorsan, istediğin bölümde rahatlıkla eğitim alabilirsin.

Konaklama konusunda ise, okulunun sana sunabileceği imkanlardan yararlanabilir,kampüs içinde ya da okuluna yakın mesafede bulunan bir öğrenci yurdunda kalabilirsin.

Eğer kararın İngiltere ise, aşağıda yer alan okulları ve eğitim alanlarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi için, hemen bize ulaşabilirsin…

shape-29
GoWest
İngiltere Sertifika – Diploma Okulları

Gösterilen sonuç sayısı: 3

GoWest

Kayıt Süreci