Kozminski Üniversitesi Polonya

Özellikle yönetim ya da finans alanlarında üniversite eğitimi almayı planlıyor, hatta farklı Avrupa ülkelerinde akademik deneyim yaşayabileceğin çift diploma programlarına da katılmak istiyorsan, Polonya’nın Kozminski Üniversitesi ile harika bir eğitim alabilirsin.

Hem lisan hem de yüksek lisans/master bölümleri içinde oldukça farklı çift diploma programları bulunan okulunda yönetim ve finans bölümleri içinde uzmanlık alanları seçebilirken, çift diploma programlarıyla Fransa, İngiltere ve Portekiz gibi ülkeleri ziyaret edebilirsin.

Eğer “Yönetim” bölümünde lisans eğitimi almayı planlıyorsan, eğitimin sırasında Uluslararası Yönetim, Pazarlama veya Girişimcilik konularından istediğini uzmanlık alanı olarak tercih edebilirsin.

Yine Yönetim lisans eğitimin sırasında “Dijital Toplumda Yönetim ve Yapay Zeka” konulu uzmanlık alanını da tercih ederek, işletme becerileri, yeni teknolojiler ve toplum üzerinde etkileri, niteliksel ve niceliksel araştırma yöntemleri, Python ve Java programlarıyla çalışma… konulu dersler görebilirsin.

Programlama ve veri analitiği bilgisiyle birlikte yönetim eğitimi alırken; ikinci sömestrden itibaren öğrenci gruplarına ayrılarak, bir girişim ve uygulama projesinde yer

alabilirsin.

Yönetim yüksek lisans/master bölümünde ise, Stratejik Yönetim, Yenilik Yönetimi ve Dijital Pazarlama olmak üzere üç farklı uzmanlık alanından birini tercih edebilirsin.

Yönetim yüksek lisans/master eğitimin sırasında üniversitenin sunduğu beş farklı çift diploma programından birine katılarak hem Polonya’da hem de farklı bir ülkede eğitim görebilirsin.

Okulunun, Yönetim yüksek lisans/master eğitimi için Fransa, Paris ESCP EUROPE Üniversitesi ile birlikte sunduğu çift diploma programını tercih edersen, Polonya’daki eğitiminin ikinci senesinde Fransa’ya gidebilir ve program dahilinde 40 hafta staj yapabilirsin.

Yönetim yüksek lisans/master eğitimin sırasında Fransa, KEDGE İşletme Okulu ortaklığıyla sunulan çift diploma programını tercih edersen, son sömestr(4.sömestr) için Küresel İşletme, Finans, Tedarik Zinciri veya Pazarlama uzmanlık alanlarından birini seçerek, eğitimini Fransa’da tamamlayabilirsin.

(Pazarlama uzmanlık eğitimini Fransızca alabilirsin.)

Yine KEDGE İşletme Okulu ortaklığıyla sunulan çift diploma programının farklı bir alternatifi olarak, ilk yıl Polonya’da ikinci yılında ise Fransa’da(Fransa’da bir yerine iki sömestr geçirerek)iki sömesrt eğitim alabilirsin.

Yönetim yüksek lisans/master eğitimin için okulunun Portekiz, Catolica Lisbon Üniversitesi ile ortaklaşa sunduğu çift diploma programını tercih edersen, ilk sömestrini Polonya’da tamamladıktan sonra, Portekiz’i ziyaret edebilirsin.

Sadece 5 veya 7 öğrencinin katılabildiği yönetim yüksek lisans/master eğitimin için sunulan farklı bir çift diploma programında ise, İngiltere, Hull Üniversitesi İşletme Okulu’nda eğitim alabilir; Polonya’daki ilk seneni tamamladıktan sonra “Ekonomi ve İşletme” veya “Para, Bankacılık ve Finans” bölümlerinden istediğini tercih ederek, ikinci diplomanı İngiltere’den alabilirsin.

Aynı bölüm için İngiltere, Lancaster Üniversitesi Yönetim Okulu’yla ortaklaşa sunulan. Çift diploma programına da katılabilir ve diğerlerinden farkı olarak İngiltere’de tam iki sömestr eğitim görebilirsin.

Lisans eğitimin için bir çift diploma programına katılmak istersen “Finans ve Muhasebe” bölümünü tercih ederek, eğitiminin üçüncü yılında Portekiz, Lisbon Ekonomi ve Yönetim Okulu’na gidebilirsin.

Finans ve Muhasebe bölümünün yüksek lisans/master eğitimi sırasında Kurumsal Finansman, Kurumsal Muhasebe ve Raporlama, Uluslararası Bankacılık, Büyük Veri Analizi olmak üzere dört farklı uzmanlık alanından istediğini tercih edebilirsin.

Aynı bölüm için Portekiz, Porto Üniversitesi’yle ortaklaşa sunulan bir çift diploma programına da katılabilir ve Polonya, Kozminski Üniversitesi’nden Finans ve Muhasebe diploması ile mezun olurken, Portekiz’deki üniversiteden Finans Diploması alabilirsin.

Polonya Kozminski Üniversitesi Sana Neler Sunabilir?
Eğitimini Varşova’da alabilir; lisans ve yüksek lisans eğitimin sırasında staj yaparak iş deneyimi kazanabilir; “Finans:Bilimsel Disiplinler Diyaloğu” ve “Yeni Teknolojilerde Yönetim” bölümlerinde doktora eğitimi alabilir; üniversite bünyesinde İngilizce veya Lehçe dil eğitimi alabilirsin…

İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

Finans ve Muhasebe (6 sömestr)
Yönetim (6 sömestr)
Yönetim Çift Diploma Programı (6 sömestr)

İngilizce Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

Finans ve Muhasebe (4 sömestr)
Yönetim (4 sömestr)
Yönetim Çift Diploma Programı (4 sömestr)
Yönetim; Dijital Pazarlama (4 sömestr)