Wroclaw Tıp Üniversitesi Polonya

Polonya’da tıp eğitimi almayı planlıyorsan, bu ülkenin en köklü okullarından Wroclaw Tıp Üniversitesi’nde harika bir kariyere hazırlanabilir ve gelecekte mesleğinin uzmanı olabilirsin.

Alois Alzheimer, Robert Koch, Paul Ehrlich, Johan Pfannenstielow… gibi pek çok ünlü bilim adamını tıp dünyasına kazandıran Wroclaw Tıp Üniversitesi’ni tercih ederek, bir gün sen de adını tarihe yazdırabilirsin.

Lehçe eğitim verilen Laboratuvar Tanısı ve Eczacılık fakülteleri haricinde, okulunun tıp, dişçilik ve sağlık bilimleri fakültelerinde eğitimini İngilizce alabilirsin.

6 sene süresince eğitim görebileceğin tıp bölümünü tercih edersen, dördüncü sınıftan itibaren resüsitasyon ve anestezi, cerrahi, pediyatrik cerrahi, bulaşıcı hastalıklar, iç hastalıkları, dermatoloji ve veneroloji, neonatoloji, aile hekimliği, nöroloji, onkoloji, üroloji…gibi uzmanlık alanları içinden istediğini seçerek uygulamalı eğitimine ağırlık verebilirsin.

Eğer sağlık bilimleri fakültesini tercih edersen, eğitimin için hemşirelik, doğumbilim, fizyoterapi, diyet uzmanlığı, toplum sağlığı, acil tıp bölümlerinden istediğini seçebilirsin.

Ayrıca eğitimin sırasında, şizofreninin biyolojik safhaları, depresyon ve akıl sağlığı; doğurganlığın belirleyici faktörleri; yaşlılığın belirleyici faktörleri, sağlık eğitimi ve sağlık promosyonu; deneysel acil tıp; kalp ve damar hastalıklarını önleme programları; sağlık psikolojisi, e-sağlık teknolojileri ve problemleri; sağlık sektöründe insan kaynakları yönetimi… gibi araştırma alanlarında kendini geliştirebilirsin.

Polonya Wroclaw Tıp Üniversitesi Sana Neler Sunabilir?
İkinci sınıftan itibaren tüm yaz tatillerinde hasta bakımı, acil servis, iç hastalıkları, yoğun bakım, genel cerrahi, çocuk hastalıkları ya da kadın doğum bölümünde tam zamanlı olarak çalışabilir; üniversiteye bağlı Bireysel Toplum Kliniği Hastanesi ve Üniversite Klinik Hastanesi’nde bol bol pratik yapabilirsin…

İngilizce Lisans Eğitimi Alabileceğin Bölümler

Dişçilik
Sağlık Bilimleri
Tıp