NewFoundland & Labrador Eyaleti

Kuzey Amerika’nın en eski yerleşimlerine ev sahipliği yapan, aynı zamanda büyük bir ana kara ve  adalardan oluşan bu muhteşem eyalette yurtdışı lise eğitimin almaya ne dersin?

Uygun bütçeli eğitim olanakları ve yaşam standartlarıyla, muhteşem doğası, Okyanus manzarası ve değişik spor dallarıyla (kano, rafting, tüplü dalış, yelken gibi) Kanada da lise eğitiminin tadını çıkarabilir, güvenli, huzurlu bir eğitim hayatı geçirebilirsin.

Küçük ve güvenli olmasıyla bilinen bu eyalette sosyal hayatına gönül rahatlığıyla devam edebilirsin.

Ayrıca 9.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim alabileceğin Kanada devlet liselerinde 9. ve 10. sınıfta Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Fransızca…gibi ağırlıklı olarak zorunlu derslerine ek istediğin çeşitli alanlarda seçmeli dersler alabilirsin. 11. ve 12. sınıf gibi son senelerinde ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler görebilir ve bunlar içinden üniversitede eğitim görmek istediğin alana uygun olanları tercih edebilirsin..

Eğer Sende Kanada Newfounland & Labrador Eyaletinde bir devlet lisesinde eğitim almayı planlıyorsan, okuluna yakın bir ailenin yanında konaklayabilirsin.

Bölgedeki devlet liseleri ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

Bölgeler

New Foundland International Student Program