Nova Scotia Eyaleti

Geçmişi güçlü ve çeşitli kültürlerden oluşan, dünyanın her yerinden uluslararası öğrenci ağırlayan, Kanada’nın Atlantik kıyısında bulunan bu güvenli eyalette Yurtdışı lise eğitimini almaya ne dersin?

Uygun bütçeli eğitim olanakları ve yaşam standartlarıyla, sosyal hayatına ülkendeki gibi rahatlıkla devam edebilir, Lise eğitiminden kalan zamanında edindiğin yabancı arkadaşlarınla rahatlıkla tiyatro, sinema, bowling ve müzelere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsin..

Ayrıca 9.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim alabileceğin Kanada devlet liselerinde 9. ve 10. sınıfta Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Fransızca…gibi ağırlıklı olarak zorunlu derslerine ek istediğin çeşitli alanlarda seçmeli dersler alabilirsin. 11. ve 12. sınıf gibi son senelerinde ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler görebilir ve bunlar içinden üniversitede eğitim görmek istediğin alana uygun olanları tercih edebilirsin..

Eğer Sende Kanada Nova Scotia Eyaletinde bir devlet lisesinde eğitim almayı planlıyorsan, okuluna yakın bir ailenin yanında konaklayabilirsin

Bölgedeki devlet liseleri ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

Bölgeler

Nova Scotia Regional Education Centres
Sacred Heart School of Halifax