Studio Cambridge İngiltere Yaz Okulları

İngilizce’yi yerinde yani İngiltere’de öğrenmek için Studio Cambridge’ın yaz okulu programlarına katılabilir ve bu yazı, tıpkı bir İngiliz gibi yaşayabilirsin.

İsminden de anlayabileceğin gibi, Studio Cambridge yaz okulları ile İngilizce eğitimini genellikle Cambridge ve çevresinde alabilirsin.

(Studio Cambridge yaz okulunun 7 şubesi Cambridge ve çevresinde, bir şubesi ise Londra’da bulunur.)

Yaz okulu şubelerini “Sir” ünvanıyla adlandıran okulunun 8 farklı lokasyonundan istediğini seçebilir, seçimine göre son derece modern bir eğitim alırken, tarihi okul binalarında İngiliz kültürünü yaşayabilirsin.

Evinde öğrendiğin İngilizce’nin üzerine daha fazlasını eklemeye odaklanan bu yaz okulunda, konuşma ve dinleme odaklı bir İngilizce eğitimi görebilir; Macera/ Çevremiz, Yeni Ne Var?/Alışveriş ve Moda, Ün/Medya, Aile/Arkadaşlar, Yemek/ Sağlık, İngiliz Sporları/Serbest Zaman, Uzağa Gitmek/ Evde Olmak, Araştırma/Gerçek mi Kurgu mu? gibi ilginç konu başlıkları üzerinden ilerleyen derslerle daha katılımcı olabilirsin.

Studio Cambridge yaz okulunun her lokasyonunda haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi görebilirsin.

Bazı lokasyonlarda ise haftada 8 ek ders alarak, Global Liderlik, Yaratıcı Soyal Medya ya da Akademik İngilizce kurslarına katılabilir ve İngilizce’ni farklı alanlarda da geliştirebilirsin.

“Global Liderlik” kursunu tercih edersen, kültürel farkındalık, liderlik ve takım çalışması becerileri, uluslararası anlayış ve saygı, güven oluşturma, karar alma, yaratıcı çözüm bulma, sunum hazırlama ve sunma gibi birçok alanda hem kendini hem de yabancı dilini geliştirebilirsin.

Yaz okulun bünyesinde “Sosyal Medyada Yaratıcılık” kursunu tercih edersen, fikirlerini, ilgi alanını, hatta gelecekteki işini bile pazarlamayı öğrenebilirsin.

Bu iki farklı programın dışında, “Akademik Beceriler” kursunu da tercih edebilir, internet üzerinden akademik araştırma yapma, takım oluşturma, güncel konuları tartışma, konuşma, belgesel, seminer izleme ve analiz etme, satır aralarını okuma, deneme yazma gibi becerilerini geliştirerek gelecek akademik hayatına erkenden hazırlanabilirsin.

Studio Cambridge yaz okulunun hangi programını ya da hangi şubesini seçersen seç, eğlenceye de vakit bulabilir; voleybol, tenis, yüzme, basketbol, badminton, aerobik, dans… gibi spor aktivitelerine ya da tişört tasarımı, bileklik yapımı, maske yapımı, seramik, pasta dekorasyonu, origami, çanta yapımı, çizim…gibi sanatsal aktivitelere de katılabilirsin.

Studio Cambridge İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?
Yaz okulunun Sir.George ve Sir.Michael isimli merkezlerinde dil eğitimini Studio Cambridge bünyesinde alabilir, diğer merkezlerde ise anlaşmalı okullarda İngilizce derslerine katılabilir; Studio Cambridge bünyesinde eğitim alırken aile yanında, diğer okullarda ise kampüs içindeki öğrenci yurtlarında konaklayabilir; Sir George’ta İngilizce öğrenmek için kış kampına katılabilir; Reading’deki Sir.Richard yaz okulunda premium program olarak 20 Genel İngilizce dersine ek, haftada 8 ders dans eğitimi görebilir; okulunun yaz okulu programları içinde Londra, Oxford Cambridge, Brighton’ı gezebilir; Sir.Christopher, Sir Laurence, Sir.William ve Sir.George’ta haftada 20 Genel İngilizce dersine ek olarak haftada 8 ders Akademik Beceriler kursuna, Sir Michael’da ise 20 Genel İngilizce dersine ek olarak 8 ders Global Liderlik ya da Yaratıcı Sosyal Medya kursuna katılabilir; Sir Laurence, Sir Michael ve Sir Christopher merkezlerindeki yaz okulunda haftada 1 tam gün, diğer tüm merkezlerde ise 2 tam ve bir yarım gün gezi programlarına katılabilir; en fazla 16 kişilik sınıflarda eğitim alabilir; ayrıca her zaman yanında olacak ve en ufak bir sorununa bile çözüm bulabilecek gözetmenlerle kendini güvende hissedebilirsin…

Nereye Gidebilirsin?

Sir Edward – Ely, King’s Ely (9-13 yaş)
Sir Henry – Bishop’s Stortford, Hockerill Anglo-European College (10-16 yaş)
Sir Richard – Reading, Leighton Park School (10-16 yaş)
Sir Michael – Cambridge (14-17 yaş)
Sir Laurance – Cambridge, Cambridge University-Lucy Cavendish College (14-17 yaş)
Sir William – London, Richmond the American International University in London (14-17 yaş)
Sir Christopher – Cambridge , Cambridge University Ridley Hall & Newnham Colleges (16-19 yaş)
Sir George – Cambridge (14-17 yaş)

Nerede Kalabilirsin?

Aile Yanında
Öğrenci Yurdunda