Alberta Eyaleti

Kanada’nın Batı Bölgesinde yer alan 4. Büyük eyaleti olan Alberta’da Yurtdışı Lise eğitimini almaya ne dersin?

Alberta’nın başkenti Edmonton da Lise eğitimini alırken her yıl düzenlenen festivallere şahitlik edip, ilgin ve hobilerin arasında müzik, tiyatro ve sanat alanları varsa kendini rahatlıkla geliştirme imkanı bulabilirsin.

Bunu yanı sıra Dünyanın en zengin ve büyük ticaret merkezlerinden biri olan Calgary de muhteşem manzaralarla çevirili eşsiz metropol şehrin tadını çıkarabilir, çeşitli sanat galerilerini ziyaret edip festivallere ve konserlere katılabilirsin. Kayak, snownboard, Rafting yapmak gibi yeteneklere sahipsen Kanada Lise eğitimin esnasın da bu yeteneklerini profesyonel veya hobi olarak devam ettirebilirsin.

Ayrıca 9.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim alabileceğin Kanada devlet liselerinde 9. ve 10. sınıfta Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Fransızca…gibi ağırlıklı olarak zorunlu derslerine ek istediğin çeşitli alanlarda seçmeli dersler alabilirsin.11. ve 12. sınıf gibi son senelerinde ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler görebilir ve bunlar içinden üniversitede eğitim görmek istediğin alana uygun olanları tercih edebilirsin.

Eğer sende Kanada Alberta Eyaletinde bir devlet lisesinde eğitim almayı planlıyorsan, okuluna yakın bir ailenin yanında konaklayabilirsin.

Bölgedeki devlet liseleri ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

Bölgeler

Calgary Catholic School District
Calgary School District
Canadian Rockies Public Schools
Edmonton School District
Golden Hills School Division
Red Deer Catholic Regional Schools