Bellerbys College

İngiltere’de lise eğitimin için tercih edebileceğin Bellerbys College ile eğitimini Brighton, Cambridge ya da Londra’da alabilirsin.

Sadece lise eğitimi verilen bu özel okulda, hem GCSE, hem de A Level eğitimi için farklı programlar bulabilir ve hedeflerine uygun olan programı seçebilirsin.

Eğer İngilizce’ni ve kendini geliştirmek amacıyla birkaç dönem gibi kısa bir süre için İngiltere’de lise eğitimi almak istiyorsan, okulunun Brighton lokasyonunda sunulan “High School Term”(Lise Dönemi) programını tercih edebilirsin.

Bunun için eğer 14-16 yaş aralığındaysan 10. sınıf GCSE eğitimi alabilir ve İngilizce, Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Coğrafya, Tarih ve Fiziksel Eğitim derslerine katılabilir;

Eğer 16 yaş üzerindeysen de, iki yıllık A Level eğitiminin ilk senesine, yani 12.sınıf eğitimi olan AS Level eğitimine bir ya da iki dönem için katılabilir ve Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Tarih, Coğrafya, Psikoloji, İngiliz Edebiyatı dersleri arasından üç tanesini seçerek, eğitim programını oluşturabilirsin.

GCSE eğitiminden başlamak üzere tüm lise eğitimini İngiltere’de almayı planlıyor, ancak

10. ve 11. sınıf eğitimini daha kısa sürede tamamlayarak, A Level eğitimine geçiş yapmak istiyorsan, 6 dönem/2 yıl süren normal GCSE yerine 3 ya da 4 dönem süren hızlandırılmış programı da tercih edebilirsin.

İyi derecede İngilizce ile katılabileceğin bu hızlandırılmış program sırasında 6 temel GCSE dersine katılabilirsin.

Okulunun her lokasyonuna göre değişiklik gösteren bu dersler için Brighton’da Sanat, Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi, İngilizce, Matematik, Modern Diller, Fizik derslerini; Londra’da Sanat, İşletme Çalışmaları, Ekonomi, İngilizce, Matematik, Fizik derslerini; Cambridge’de Biyoloji, Kimya, İngilizce, Matematik, Fizik derslerini alabilirsin.

Eğer 14-16 yaş aralığındaysan ve GCSE eğitiminin tamınını bu okulda almak istiyorsan, en az 5.0 IELTS puanı ile Bellerbys College’ın Brighton lokasyonunu ziyaret edebilirsin.

10. ve 11.sınıfa denk gelen bu GCSE eğitimin sırasında da Sanat, Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi, İngilizce, Matematik, Modern Diller ve Fizik dersleri arasından eğitim programını oluşturabilirsin.

Ayrıca 12. ve 13. sınıfta alacağın A Level ve üniversite eğitimin için hedeflerin belliyse, okulunun İşletme ve Ekonomi, Fen ve Mühendislik, Yaratıcı Sanatlar, Beşeri Bilimler ya da Oxbridge(Oxford ya da Cambridge Üniversiteleri için) gibi, alana yönelik GCSE ders programlarından da yararlanabilirsin.

Bu hazır programlar arasından Yaratıcı Sanatlar alanı için GCSE eğitimi almak istersen Fen, İngilizce, Matematik, Sanat, Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerini alabilir ve okul bünyesinde çizim, boyama, kukla atölyesi gibi kurslara veya kulüplere katılabilirsin.

Eğer Fen ve Mühendislik alanı için GCSE eğitimi almak istersen İngilizce, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik ve Coğrafya derslerini alabilir, okul bünyesinde Genç Yenilikçiler veya Robotik Kulüplerine de katılabilirsin.

Son olarak da GCSE eğitimin sırasında alacağın temel derslere ek olarak, Sanat, İşletme Çalışmaları, Drama, Ekonomi, Fransızca, Coğrafya, Küresel Perspektifler, Tarih, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, Psikoloji, İspanyolca dersleri arasından 3 seçmeli ders daha alabilirsin

12. ve 13. sınıf için göreceğin A Level eğitimin sırasında ise, okulunun sunduğu dersler içinden, üniversitede okumak isteyeceğin bölüme uygun olan 3 ya da 4 tanesi üzerine eğitim görebilirsin.

Yine okulunun lokasyonlarına göre değişiklik gösteren bu dersler arasından Brighton’da Muhasebe, Sanat, Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, İleri Matematik, Coğrafya, Yönetim ve Politika, Tarih, Sanat Tarihi, Hukuk, Matematik, Modern Yabancı Diller(Fransızca ya da İspanyolca), Fotoğrafçılık, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji derslerini; Londra’da Muhasebe, Sanat, İşletme Çalışmaları, Ekonomi, İleri Matematik, Yönetim ve Politika, Matematik, Fizik ve Psikoloji derslerini; Cambridge’te ise Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Matematik, İleri Matematik, Fizik, Psikoloji ve Ekonomi derslerini bulabilirsin.

İngiltere Bellerbys College Sana Neler Sunabilir?
IELTS puanını yükseltmek istersen ya da yeterli seviyede İngilizce bilmiyorsan okulunun 14 yaş üzeri öğrencilere sunduğu iki veya dört haftalık yaz dönemi kurslarına katılabilir; okulunun Brighton lokasyonunda sunulan Lise Dönemi(High School Term) programının 10.sınıf GCSE eğitimi için, eylül ayında başlayarak 1 ya da 2 dönem, ocak ayında başlayarak da sadece bir dönem derslere katılabilir; (Brighton, Cambridge, Londra lokasyonlarında, 15 yaş üzeri için)A Level eğitimine başlamak için yeterli seviyede İngilizce bilmiyorsan okul bünyesinde haftada 25 ders alabileceğin ve tercihine göre 1, 2 ya da 3 dönem süresince katılabileceğin İngilizce Hazırlık kursunu değerlendirebilir; okul bünyesinde Matematik Yarışması, Biyoloji Olimpiyatı, Duke of Edinburgh’s, Canlı Fizik Bilimi, Mülakat Kulübü, Eleştirel Düşünce Topluluğu, İşletme Girişimi, Yaratıcı Kodlama, Bowling, Futbol, Kamp, Buz Pateni… gibi spor/sanat etkinlikleri ve çeşitli okul kulüplerine katılarak, sınıf dışında da kendini geliştirebilirsin…

Nerede Kalabilirsin?

Okul Öğrenci Yurdu