Cardiff Sixth Form College

İngiltere lise eğitimi alabileceğin okullardan biri olan Cardiff Sixth Form College 15-19 yaş aralığı için lise eğitimi sunmaktadır.

Birleşik Krallık a bağlı Cardiff şehir merkezinde yer alan bu özel lisede GCSE ve A Level eğitimi alabilirsin.

İlk olarak, İngiltere’deki lise eğitim sisteminin 10. ve 11. sınıflarında sunulan GCSE eğitimin tamamını bu okulda alabilir ya da 15 yaş üzeri öğrencilere sunulan, 1 yıl veya daha az süreli hazırlık kursuna katılabilirsin.

İngiltere’de 12. ve 13. sınıf öğrencilerine sunulan A Level programlarında eğitim görebilirsin.
Bunun için, hem GCSE, hem de hazırlık programı dâhilinde Matematik, Sanat, Biyoloji, işletme, kimya, ingilizce, Fransızca, Coğrafya, Almanca, Tarih, Fizik psikoloji seçmeli derslerini alabilir;
A Level eğitimi için, Biyoloji, Fizik, Ekonomi, İngilizce, Fransızca, Coğrafya, Almanca, Politika, Tarih, Matematik, Fizik, Psikoloji, dersleri arasında seçimini yapabilirsin.

Bunun dışında okulun kitap, yemek, bisiklet, tırmanma, yazarlık kulübüne katılabilir, yeteneğine ve isteğine göre badminton,basketbol,tenis,fitnes,atletik gibi spor dallarına gidebilirsin.
Ayrıca boş zamanlarında Alışveriş merkezlerine, restoranlara ve kafelere kolayca ulaşım sağlayabilirsin. Okulda edineceğin arkadaşlarınla Tiyatro, sinema, müze gezileri ve parkların tadını çıkarabilirsin.
İngiltere’deki liseler ve daha detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsin

nerede Kalabilirsin?

Okul Öğrenci Yurdu