Futbol ve İngilizce Premium Yaz Okulları

Hareketli bir yaz tatili ile biraz İngilizce öğrenmek, biraz da top peşinde koşmak istersen, yurt dışında İngilizce’yle birlikte futbol eğitimi de alabileceğin, çeşitli yaz okulu programlarını tercih edebilirsin.

Bunun için İngiltere’yi ziyaret etmek istersen Ardmore Language yaz okulunun “Futbol ve İngilizce” programına katılabilirsin.

Program dahilinde haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, Christian Damiano tarafından kurulan Ardmore Futbol Akademisi’nde haftada 12 saat kalecilik, köşe vuruşu, serbest atış, adil oyun, bireysel teknik geliştirme gibi alanlarda futbol eğitimi alabilirsin.

Ayrıca eğitimin sırasında kullanabileceğin Ardmore Futbol tişörtü, şortu ve çoraplarından oluşan Futbol kiti yaz okulundan hediye…

Derslerin yanı sıra, yaz okulu programı dahilinde haftada bir tam ve bir yarım gün, Chelsea Futbol Stadyumu gibi İngiltere’nin en ünlü yerlerini görebilme fırsatını yakalayabilirsin.

Ardmore Language Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Kategoriler:

Dil eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; futbolun dışında farklı spor ve el sanatı aktivitelerine katılabilir; program sırasında yaz okulunun kampüs içindeki öğrenci yurdunda ya da aile yanında konaklayabilir; derslerin dışında gazete çıkarma, yeni bir icat geliştirme, internet sitesi yapımı, tiyatro…gibi haftalık okul projelerinde de yabancı dilini fazlasıyla geliştirebilir; okul gezileriyle İngiltere’yi ve İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabilirsin…

İngilizce’yi de futbolu da yerinde öğrenmek istersen, British Study Centres yaz okullarının 2 haftalık özel programına katılabilir ve eğitimini Manchester’da alabilirsin.

Hem 12-17 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar, hem de 9-11 yaş aralığındaki küçükler için sunulan bu yaz okulu programı içinde, haftada 30 saat İngilizce eğitimine ek olarak haftada yine 30 saat profesyonel futbol eğitimi alabilirsin.

Futbol eğitimini şehrin ilk takımının, Elite Development Squad, akademi ve bayanlar takımının günlük çalışmalarını yaptığı “Football Academy”de ve Etihad Stadyumuna yakın Etihad Kampüsünde alabilirsin.

Ziyaretin sırasında ise üniversite kampüsü içinde yer alan öğrenci yurdu, Salford Residence’da konaklayabilirsin.

British Study Centres İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Katılacağın bu yaz okulu programı Manchester City Football Schools ve British Study Centres’ın ortak çalışmasıdır; İngilizce derslerini British Study Centres’ın eğitmenlerinden alabilir; Ulusal Futbol Müzesi’ne ve tema parklarına yapılan tam günlük gezilere katılabilirsin…

“İngilizce ve Futbol” programı için St Giles Junior’ı tercih edersen, yaz okulunun Nottingham (University of Nottingham) merkezini ziyaret ederek, haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimiyle birlikte haftada 5 saat futbol derslerine katılabilirsin.

İngilizce’yi kendine güvenerek konuşabilmen için, iletişim becerileri üzerine odaklanan derslerine ek olarak yarışmalar, sinema gecesi, yetenek şovu, takım oyunları gibi çok çeşitli yaz okulu aktivitelerinde yabancı dil pratiği yapabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsin.

Ayrıca, yaz okulu programı dahilinde haftada iki tam ve iki yarım gün yapılan gezilere katılabilir ve Londra, Manchester, Cambridge gibi yerleri görme fırsatını bulabilirsin.

St Giles Junior İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda katılabilir; orada geçireceğin süre içinde okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin…

Farklı bir alternatif olarak LAL Language yaz okulunu tercih edersen, haftada 20 İngilizce dersine ek olarak, haftada 3 saatini yeşil sahalarda geçirebilirsin.

Yaz okulunun Winchester merkezinde sunulan bu program sırasında, kampüs içindeki tenis kortu, yüzme havuzu ve çeşitli oyun sahalarından da yararlanabilirsin.

Dil eğitimine daha fazla ağırlık vermek istersen, haftada 15 saatlik genel İngilizce yerine, haftada 18 saat ders görebileceğin yoğun İngilizce eğitimine katılabilirsin.

Program dahilinde her hafta yapılan yarım ve tam günlük gezilerle Portsmouth, Oxford, Windsor, Brighton, Londra West End, Londra Southbank ve Thames, Madame Tussaud, Camden Market, Thorpe Park… gibi İngilitere’nin en ünlü yerlerini de görebilirsin.

Eğer daha fazla sayıda geziye katılmak istersen, yaz okulunun “Sightseeing” programına katılabilir ya da, okulunun tüm merkezlerinde geçerli olan “Two Center” programını değerlendirebilir ve en az 3 haftalık ziyaretini iki farklı merkezde geçirebilirsin.

Örneğin 2 haftalık “İngilizce ve Futbol” programın sonrasında, bir ya da iki haftanı Londra veya Brighton’da geçirebilirsin.

LAL Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunun Winchester merkezinde “Futbol ve İngilizce” premium programına alternatif olarak “Tenis ve İngilizce” programına da katılabilir; ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; genel İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda, yoğun İngilizce derslerine ise en fazla 10 kişilik sınıflarda katılabilirsin…

Bu yaz top peşinde İrlanda’nın yeşil sahalarını koşmak istersen, Emerald Cultural Institute yaz okullarını tercih edebilirsin.

Futbol tutkunu profesyonel bir eğitim alarak geliştirebileceğin “İngilizce ve AC Milan” isimli bu yaz okulu programı sırasında, haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 10 saat AC Milan Kulüp koçlarından futbol eğitimi alabilirsin.

Sevdiğin sporu yaparken yabancı dilini de geliştirebileceğin bu yaz okulu programı sırasında, İrlanda müziği ve dansı, disko gecesi, bowling, q-zar, bilgi yarışmaları, karaoke, hazine avı, sihirbazlık gibi çeşitli okul aktivitelerine de katılabilirsin.

Her hafta yapılan tam ve yarım günlük okul gezileri sırasında ise Powerscourt, Glendalough, Trinity College, Book of Kells, GAA Müzesi & Croke Park Stadyumu, Monastic Site, Kilkenny Kalesi, Dunmore Mağaraları gibi yerleri ziyaret ederek Dublin ve çevresini keşfe çıkabilirsin.

Emerald İrlanda Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; yaz okulunun Alexandra College ve Griffith College merkezlerinde okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirken, diğer merkezlerde okuluna yakın mesafede yaşayan İrlanda’lı bir ailenin yanında kalabilir; İrlanda’da katılabileceğin bu harika progam için yaz okulunun beş farklı merkezinden istediğini seçebilirsin…

İngilizce ve Futbol eğitimin için, farklı bir ülkeye yine farklı bir seçenek olarak Malta’yı da tercih edebilir, European School of English (ESE) yaz okulunda “Milan Junior Camp” programına katılabilirsin.

2 haftalık bu özel yaz okulu programı sırasında problem çözme, rol yapma, kendi deneyimlerini paylaşma gibi etkinlikler yapabileceğin haftada 20 İngilizce dersi görebilirsin.

Ayrıca ESE Grup liderlerinin sana ve arkadaşlarına eşlik edeceği bowling, Splash and Fun Su Parkı gezisi, hazine avı, Comino gezisi, sinema gecesi, karaoke, günbatımında piknik gibi çeşitli yaz okulu aktiviteleri ve gezilere de katılabilirsin.

İtalyan Futbol Federasyonu tarafından onaylanan, haftada 15 saatlik futbol eğitimini ise, yine AC Milan sertifikalı profesyonel koçlardan alabilir ve antremanlar sırasında yaz okulunun hediyesi olarak eşofman, sırt çantası ve yağmurluktan oluşan AC Milan MJC Adidas futbol kitini kullanabilirsin.

ESE Malta Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda katılabilir; orada geçireceğin süre boyunca yaz okulunun anlaşmalı olduğu The Salini Resort Otel’de konaklayabilir; futbol eğitimini sabahları 9.00-12.00 saatleri arasında alırken, İngilizce derslerine 14.00-17.30 saatleri arasında katılabilirsin…

Nereye Gidebilirsiniz?

Ardmore Language – Wiltshire, Liddington (9-17 yaş)
British Study Centres – Manchester (9-11/12-17 yaş)
St Giles Junior – Nottingham (10-13 yaş/14-17 yaş)
LAL Language – Winchester, St Swithun’s School(9-17 yaş)
Emerald Cultural – Trinity College (11-17 yaş)
Emerald Cultural – Alexandra College (11-17 yaş)
Emerald Cultural – Griffith College (11-17 yaş)
Emerald Cultural – Sandford Park (11-17 yaş)
Emerald Cultural – St. Raphaela’s (11-17 yaş)
European School of English(ESE) – St. Julian’s(10-16 yaş)

Nerede Kalabilirsiniz?

Aile Yanında
Otelde
Öğrenci Yurdunda