Tenis ve İngilizce Premium Yaz Okulları

Hem tenise hem de yabancı dile ilgim var diyorsan, sana her iki alanda da eğitim verebilecek bir yaz okuluna kaydolabilir ve bu yazı bambaşka yaşayabilirsin.

(“Tenis ve İngilizce” yaz okulu programı için aşağıda beş farklı okulun bilgisini bulabilirsin.)

İngilizce öğrenirken tenis eğitimi de alabileceğin bir yaz okulu programı sunabilecek Ardmore Language yaz okullarını tercih edersen İngiltere’yi ziyaret edebilirsin.

Berkshire College ve University of Brighton olmak üzere iki farklı lokasyon sunabilen bu yaz okulunda, haftada 15 saat yabancı dil eğitimine ek olarak, haftada 12 saat tenis öğrenebilirsin.

Ve 3 saatlik her dersin sonunda 1 saatlik tenis maçı yapabilir; hatta uluslararası üne sahip Devonshire Park Lawn Tenis Kulübü’nde oynama fırsatını yakalayabilirsin…

Ardmore Language İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunda en fazla 15 kişilik sınıflarda İngilizce öğrenebilir; ziyaretin sırasında ister okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda, istersen de okuluna yakın bir aile yanında

Kategoriler:

konaklayabilir; her hafta yapılan tam ve yarım günlük şehir gezilerinde Londra, Windsor, Brighton, Portsmouth, Reading, Oxford, Bath gibi İngiltere’nin farklı şehirlerini görebilirsin…

İngilizce ve Tenis eğitimin için Harrow House İngiltere yaz okulunu tercih edersen Swanage adındaki sahil kasabasını ziyaret edebilirsin.

12- 17 yaş aralığı için sunulan bu yaz okulu programı dahilinde, haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak haftada 4.5 saat tenis eğitimi alabilirsin.

Büyük ve bol aktiviteli okul kampüsünde, tenisin yanı sıra aeroball, el sanatları, badminton, plaj oyunları, benchball, sinema gezileri, sirk becerileri, yengeç avı, dans, drama, perküsyon, dev lazer, mini golf, mini olimpiyatlar, fotoğraf avı, takım oyunları, okçuluk, yüzme, masa tenisi, bowling, yarışmalar, bingo, yüz boyama, define adası, yetenek şovu gibi çok çeşitli okul aktivitelerine katılabilirsin.

Harrow House İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulu programın süresince ister okuluna yakın bir ailenin yanında, istersen de okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda kalabilir; en az 8, en fazla 16 kişilik sınıflarda İngilizce öğrenebilir; Bournemouth, Londra, Oxford, Bath, Portsmouth, Southampton, Winchester ve Beaulieu gibi yerlere yapılan yarım ya da tam günlük gezilerle İngiltere’nin farklı yerlerini görebilirsin…

Tenis ve İngilizce yaz okulu programı için Kings Summer’ı tercih edersen, okulunun İngiltere, Bath merkezini ziyaret edebilir ve eğitimini Downside School’da alabilirsin.

En az 1 en fazla 7 hafta süresince katılabileceğin bu yaz okulu programı içinde, haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, top becerileri, servis atışı, maç teknikleri ve fitness gibi konularda, profesyonel bir tenis koçundan haftada 6 saat tenis eğitimi görebilirsin.

Eğitim programlarının yanı sıra Kings Summer yaz okulunun dijital fotoğrafçılık ve aşçılık üzerine workshop programlarına ya da el sanatları, badminton, barbekü, basketbol, kriket, dans, futbol, sinema gecesi, havuz partisi, ragbi, salsa, squash, yüzme, masa tenisi, yetenek şovu ve voleybol gibi aktivite saatlerine katılarak, bol bol İngilizce pratik yapabilirsin.

Ayrıca ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin.

Kings Summer İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Tenis dışında haftada 6 saat binicilik ya da haftada 12 saat akademik İngilizce eğitimi alabilir; en fazla 15 kişilik sınıflarda eğitim görebilir; her hafta bir tam ve bir yarım gün yapılan okul gezileriyle Bristol, Londra, Oxford, Salisbury ve Stonehenge, Longleat House ve Safari Park, Warwick Kalesi, Cardiff, Bath, Wookey Hole Mağaraları, Bristol Hayvanat Bahçesi, Cheddar Gorge, Wells’i gibi İngiltere’nin farklı noktalarını ziyaret edebilirsin.

Tenis eğitimin için British Study Centres yaz okullarını tercih edersen, West Sussex, Gloucestershire ve Berkshire olmak üzere, okulunun üç farklı merkezinden istediğini seçebilirsin.

Bu yaz okulu programı içinde haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 6 saat Lawn Tennis Association (LTA) üyesi eğitimcilerden tenis dersleri alabilir ve okul kampüsleri içindeki kortları kullanabilirsin.

Ayrıca yaz okulunun yüzme havuzu, basketbol, futbol, badminton ve voleybol gibi oyunlar için açık/kapalı saha/salon gibi olanakları sayesinde, spor yapabileceğin farklı alanlara da yönelebilirsin.

Yaz okulu programı dahilinde her hafta yapılan bir tam ve bir yarım günlük gezi sırasında ise, West Sussex, Ardingly College’ta Brighton, London, Oxford, Cambridge; Wycliffe College’ta Stratford-upon-Avon, Cheltenham, Stroud, London, Oxford ve Bristol; Bradfield College’ta ise Brighton, London, Oxford, Cambridge gibi İngiltere’nin farklı şehirlerini görme fırsatı bulabilirsin.

British Study Centres İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; ziyaretin sırasında okul kampüsleri içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; yaz okulu programı dahilinde katılabileceğin yetenek şovu, yarışmalar, takım oyunları, sinema geceleri…gibi çeşitli okul aktivitelerinde sosyalleşerek İngilizce pratik yapabilirsin.

“Tenis ve İngilizce” premium programı için St Giles Junior yaz okullarını tercih edersen, Amerika ve İngiltere olmak üzere, okulunun iki farklı ülkedeki merkezlerinden istediğini ziyaret edebilirsin.

Yaz okulunun Amerika(San Francisco Bay) ve İngiltere(Canterbury) merkezlerinde sunulan bu program içinde, haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 5 saat tenis dersleri alabilirsin.

İngilizce’yi kendine güvenerek konuşabilmen için konuşma becerileri üzerine odaklanan derslerine ek olarak, yaz okulunun Canterbury’deki merkezinde drama, tiyatro ve dansın dilini öğrenebileceğin “İngilizce+Performans Sanatları” ya da yaratıcı yazarlık, senaryo yazarlığı ve topluluk önünde konuşma gibi becerilerini geliştirebileceğin “İngilizce+Konuşma ve Yazma” kursuna;

Yaz okulunun San Francisco’daki merkezinde ise, kelime dağarcığını geliştirebileceğin ve yabancı dilini daha fonksiyonel kullanmayı öğrenebileceğin “İngilizce+Dil Atölyesi” kursuna, FCE,CAE, IELTS, SAT ve TOEFL gibi sınavlar için teknikler geliştirebileceğin “İngilizce+Sınav Becerileri” kursuna veya “İngilizce+Performans Sanatları” kursuna katılabilirsin.

Spor ve İngilizce derslerinin yanı sıra, çeşitli okul aktivitelerinde de vakit geçirebileceğin bu yaz okulu programı içinde, haftada iki tam ve iki yarım gün yapılan gezilere katılarak, Amerika’da Golden Gate Köprüsü ve Pier 39, Chinatown, Alcatraz gibi yerleri İngiltere’de ise Brighton, Hastings, Londra gibi yerleri ziyaret edebilirsin.

St Giles Junior Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda katılabilir; orada geçireceğin süre içinde okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin…

Farklı bir alternatif olarak LAL Language yaz okulunu tercih edersen, eğitimini Amerika ya da İngiltere’de alabilirsin.

Yaz okulunun İngiltere, Winchester merkezinde sunulan bu program sırasında haftada 20 İngilizce dersine ek olarak, haftada 3 saat tenis eğitimi alabilir ve okul kampüsü içindeki tenis kortu, yüzme havuzu, çeşitli oyun sahaları gibi olanaklardan da yararlanabilirsin.

Yabancı dil eğitimin için de genel İngilizceye ek olarak, haftada 3 saat daha ders görebileceğin Yoğun İngilizce programına katılabilir ya da birebir İngilizce dersleri alabilirsin.

Program dahilinde her hafta yapılan yarım ve tam günlük gezilerle de Portsmouth, Oxford, Windsor, Brighton, Londra West End, Londra Southbank ve Thames, Madame Tussaud, Camden Market, Thorpe Park, Wimbledon Lawn Tenis Müzesi… gibi İngilitere’nin en ünlü yerlerini görebilirsin.

Eğer daha fazla sayıda geziye katılmak istersen, yaz okulunun “Sightseeing” programına ya da okulunun tüm merkezlerinde geçerli olan “Two Center” programına katılabilirsin.

(Yaz okulunun “Sightseeing” programı iki yarım ve iki tam gün olarak fazladan gezi içerir ve sadece İngiltere’de sunulan bir programdır.”Two Center” programında ise, en az 3 haftalık ziyaretini iki farklı merkezde geçirebilirsin.

Örneğin 2 haftalık İngilizce ve Tenis programın sonrasında bir ya da iki haftanı da Londra veya Brighton’da geçirebilir ve aynı programı yaz okulunun Amerika merkezlerinde de bulabilirsin.)

Tenis ve İngilizce eğitimin için LAL Language’ın Amerika, Boca Raton merkezini tercih edersen, haftada 20 İngilizce dersine ek olarak, haftada 10 saat tenis eğitimi alabilirsin.

İngilizce derslerine Lynn Üniversitesi’nde katılırken, tenis eğitimini 18 kortu bulunan Broken Sound Club’ta alabilirsin.

Yaz okulunun Boca Raton merkezinde katılacağın geziler sırasında ise Fort Lauderdale, Miami, Keşif ve Bilim Müzesi, Everglades, Boomers, Miami Coconut Grove, Frost Museum of Science, Miami Seaquarium & Dolphin Mall, Lion Country Safari, CityPlace, Miami Bayfront gibi birçok yeri görebilirsin.

LAL Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunun Winchester merkezinde “Tenis ve İngilizce” premium programına alternatif olarak “Futbol ve İngilizce” programına da katılabilir; ziyaretin sırasında hem İngiltere’de hem de Amerika’da okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; genel İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda, İngiltere’deki yoğun İngilizce derslerine ise en fazla 10 kişilik sınıflarda katılabilirsin…

Güneşe ve denize doya doya İngilizce ve Tenis eğitimi alabilmek için, Malta gibi farklı bir ülkeyi de ziyaret edebilir, European School of English(ESE) yaz okulunun premium programını da değerlendirebilirsin.

2 haftalık bu özel yaz okulu programı sırasında problem çözme, rol yapma, kendi deneyimlerini paylaşma gibi etkinlikler yapabileceğin haftada 20 İngilizce dersi görebilirsin.

Ayrıca ESE Grup liderlerinin sana ve arkadaşlarına eşlik edeceği bowling, Splash and Fun Su Parkı gezisi, hazine avı, Comino gezisi, sinema gecesi, karaoke, günbatımında piknik gibi çeşitli yaz okulu aktiviteleri ve gezilere de katılabilirsin.

Hafta içi her sabah 9.00-12.00 saatleri arasında güne tenis eğitiminle başlayabilir, öğleden sonraları 14.00-17.30 saatlerini ise İngilizce derslerinle sınıfında geçirebilirsin.

Geri kalan zamanını ise, Malta sahillerinde eğlenceli bir yaza ayırabilirsin.

ESE Malta Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda katılabilir; orada geçireceğin süre boyunca yaz okulunun anlaşmalı olduğu The Salini Resort Otel’de konaklayabilirsin…

Nereye Gidebilirsiniz?

Ardmore Language – Berkshire, Berkshire College (9-17 yaş)
Ardmore Language – Sussex, Eastbourne Campus, University of Brighton (9-17 yaş)
Harrow House- Swanage (12- 17 yaş)
Kings Summer – Bath, Downside School(8-17 yaş)
British Study Centres – West Sussex, Ardingly College (8-17 yaş)
British Study Centres – Gloucestershire, Wycliffe College (8-17 yaş)
British Study Centres – Berkshire, Bradfield College (8-17 yaş)
St Giles Junior – Canterbury, King’s School (8-12yaş/13-17 yaş)
St Giles Junior – San Francisco Bay, California State University, East Bay (10-13 yaş/14-17 yaş)
LAL Language – Winchester, St Swithun’s School (9-17 yaş)
LAL Language – Boca Raton, Lynn University (12-18 yaş)
European School of English(ESE) – St. Julian’s(10-16 yaş)

Nerede Kalabilirsiniz?

Aile Yanında
Otelde
Öğrenci Yurdunda