Geleceğin Liderleri ve İngilizce Premium Yaz Okulları

Kariyerini şimdiden planlıyorsan, genç yaşında zorlukların üstesinden gelebiliyor, problemlere çabuk çözümler sunabiliyor ve daha şimdiden liderliğe oynuyorsan “İngilizce ve Geleceğin Liderleri” yaz okulu programı tam sana göre…

Bu özel eğitimi Ardmore Language yaz okulunda almayı tercih edersen haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 12 saat problem çözme, toplum önünde konuşma, fikir paylaşma, güven oluşturma, yaratıcılık, takım çalışması gibi birçok konuda liderlik eğitimi görebilirsin.

Yaz okulunun İngiltere, Londra’daki Westminster Üniversitesi’nde alabileceğin bu eğitim sırasında saha gezilerine, workshop programlarına, simulasyon, vaka analizi, sunum ve seminerlere katılabilirsin.

Ardmore Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulu programı dahilinde her hafta yapılan iki tam ve bir yarım günlük geziye katılabilir ve Londra, Big Ben, Westminster Abbey, Trafalgar Meydanı, St James Parkı, Londra Tasarımcı Outlet’i, London Eye ve Southbank, British Museum, Oxford Street, Piccadilly Circus, Windsor Kalesi ve Eton, Oxford Kalesi gibi birçok yeri görebilir; okul aktivitelerinde fazlasıyla eğlenebilir ve sosyalleşebilir; ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda kalabilirsin…

Kategoriler:

Yine İngiltere’de British Study Centres yaz okulunun “Geleceğin Liderleri” programına katılmayı tercih edersen, yine haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 8 saat liderlik eğitimine katılabilirsin.

Bu özel yaz okulu programı içinde Kişisel Marka ve İyi bir İzlenim Bırakma(Sosyal bağ oluşturma, internet üzerinden profil yaratma ve yazma), Kariyer Hedefleri Oluşturma, Küresel Büyüme ve Gelişim(Not tutma ve pazar araştırması becerileri), Başarı ve Başarısızlık(Bir toplantıya başkanlık etme), Dünya Liderleri Zirvesi(Birleşmiş milletler zirvesi için önemli küresel meseleleri planlama ve sunma) gibi başlıklar üzerinden dersler görebilirsin.

Ayrıca İngilizce ve Liderlik programı için British Study Centres yaz okulunun Ardingly College ve Wycliffe College olmak üzere, iki farklı merkezinden istediğini tercih edebilirsin.

Yaz okulu programı dahilinde her hafta yapılan tam ve yarım günlük gezilerle Brighton, Londra, Oxford, Cambridge, Stratford-upon-Avon, Cheltenham, Stroud, Bristol gibi İngiltere çevresini daha yakından tanıyabilirsin.

British Study Centres İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; bu yaz okulu programı sırasında okul kampüsleri içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; yine okul içindeki spor salonu, tenis kortu, yüzme havuzu ve oyun sahaları gibi kampüs olanaklarından yararlanabilirsin…

Eğer daha profesyonel bir eğitim almak istersen, St Giles Junior yaz okullarının sadece 3 hafta süren özel programına da katılabilirsin.

Yaz okulunun bu programı ile ister Amerika’yı, istersen de İngiltere’yi ziyaret edebilir ve eğitimin dahilinde haftada 60 derse katılabilirsin.

Bu dersler içinden 6 tanesinde Genel İngilizce eğitimi alırken, geri kalan derslerde takım çalışması ve bir takıma liderlik etme, münazara, topluluk önünde konuşma teknikleri ve pratiği, politik farkındalık, iş için İngilizce, stratejik problem çözme, bir iş teklifi ve satış stratejisi geliştirme…gibi beceriler edinebilirsin.

Program sonunda ise öğrendiklerini sergileyebileceğin bir proje geliştirebilir, ayrıca endüstri liderleri ve üniversite eğitimcileri ile konuşma fırsatı bulabilirsin.

Orada geçireceğin süre içinde yerel işletmelere ve dünyaca ünlü üniversitelere yapılan yaz okulu gezilerine de katılabilirsin.

St Giles Junior Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Bu özel program sırasında Amerika’da yaz okulunun New York(City College of New York) merkezinde, İngiltere’de ise Cambridge(University of Cambridge) merkezinde hem eğitimini alabilir, hem de kampüs içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; yemekler ve bazı aktiviteler sırasında diğer yaz okulu öğrencileriyle birlikte olabilirsin…

Aynı programı EC English yaz okullarında da bulabilir ve “Liderlik” eğitimini Amerika ya da İngiltere’de alabilirsin.

Yaz okulunun haftada 20 derslik İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 6 saat gelecek kariyerin için farklı beceriler oluşturabileceğin “Liderlik” programına katılabilirsin.

Bu özel yaz okulu programı içinde liderlik şekillerini belirlemeyi, medya raporları ve vaka incelemeleri üzerinden nasıl etkili bir lider olunacağını, başarılı lider örneklerini, farklı tür liderlerle çalışma stratejileri geliştirmeyi, kendi liderlik tarzını keskinleştirmeyi öğrenebilirsin.

İçindeki çocuğu da unutmadan futbol, basketbol, voleybol, sokak dansı, film gecesi, spelling bee, mini olimpiyatlar, yetenek şovu, tırmanış, define avı, tenis, yüzme, el sanatları, drama atölyesi, bowling, moda şovu…gibi onlarca yaz okulu aktivitesiyle biraz eğlenceye de vakit ayırabilirsin.

EC Summer Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunun her iki merkezinde de kampüs içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; her hafta katılabileceğin yarım ve tam günlük gezilerle İngiltere’de Portsmouth, Windsor Kalesi, Londra, Southampton gibi yerleri, Amerika’da ise Santa Monica, Downtown LA, Doğal Tarih Müzesi, Venice Beach, Disneyland, Universal Studios gibi yerleri ziyaret edebilirsin…

Geleceğin lideri olarak, eğitimini LAL Language yaz okulunda almak istersen, Cambridge Leadership College’da özel bir programa katılabilirsin.

Bu özel eğitim sırasında Amazon, Apple, Microsoft, Astra Zeneca, yazlım geliştirme, robotik, biyoteknoloji, yapay zeka gibi endüstriler tarafından kullanılan liderlik tekniklerini öğrenebilir, işletme konusunun profesyonellerinden eğitim alabilir, ilerideki akademik çalışmalarına yardımı olacak dil becerileri geliştirebilirsin.

Haftada 30 derslik bu özel program için B2 seviyesinde İngilizce bilmeli ve 16 yaş üzerinde olmalısın.

Liderlik eğitimine alternatif olarak LAL Language yaz okulunun “Geleceğin Yöneticisi” programına da katılabilirsin.

14 yaş üzeri için sunulan bu program içinde de haftada 30 ders alarak, Spotify, Microsoft ve Apple’ın liderlik ve yaratıcı düşünce tekniklerini, bir işletmenin nasıl idare edileceğini öğrenebilir, sürekli değişen iş dünyası koşullarına ve ileriki akademik çalışma alanına şimdiden hazırlanabilirsin.

LAL Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunun bu özel programları birer mini MBA niteliğindedir; “Liderlik” eğitimi için 16 yaş üzerinde olmalı ve B2 seviyesinde İngilizce bilmeli, “Geleceğin Yöneticisi” programı için 14 yaş üzerinde olmalı ve A2 seviyesinde İngilizce bilmelisin; her iki program sırasında da eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; orada geçireceğin süre boyunca okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; bu programlara en az 1 en fazla 4 hafta süresince katılabilirsin.

“Genç Liderler” isimli programıyla, Bucksmore Education İngiltere yaz okullarında eğitim almak istersen, yaş aralığına göre Tonbridge (13-16 yaş) ya da Oxford’u (16-18 yaş) ziyaret edebilirsin.

(Bucksmore yaz okullarında liderlik eğitimi alabilmek için B2 seviyesinde İngilizce bilmelisin.)

Bu özel yaz okulu programı ile İngilizce sunumlarda ve topluluk önünde konuşma sırasında kendine güven ve dil becerileri edinebilir, yöneticilik görevleri ve zaman yönetimi konusunda sınıf arkadaşlarınla yarışabilir, tartışma, anlaşma sağlama ve liderlik becerileri kazanbilirsin.

Haftada 28 saat alacağın dersler sırasında haftalık projeler(hukuk, gazetecilik, politika, turizm, birleşmiş milletler, teknoloji ya da pazarlama konularında olabilir) hazırlayacağın teori dersleri alabilir, interaktif yani gruplarla ya da sunumu yapan kişiyle iletişim halinde olabileceğin konferanslara katılabilir, takım çalışması, görev dağılımı ve grup yönetimini öğrenirken, her hafta sunumunu yapacağın projelere katılabilirsin.

Ders programının haftada 4 saatini de vaka analizleriyle(“Coca Cola’nın Başarısız Pazarlaması” gibi) geçirebilir, bu eğitim sırasında da eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri geliştirebilirsin.

Her hafta katılabileceğin 1 tam ve 2 yarım günlük okul gezisi sırasında ise Londra, Cambridge ve Brighton şehirlerini ziyaret ederek, İngiliz kültürünü de yakından tanıyabilirsin.

Bucksmore İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Eğitimini en fazla 11 kişilik sınıflarda alabilir; sosyalleşerek İngilizce pratik yapabileceğin yetenek şovu, spor turnuvaları, bilgi yarışması, gizemli cinayet(katil kim?) gibi yaz okulu aktivitelerinde fazlasıyla eğlenebilir, ziyaretin sırasında okul kampüsleri içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin…

İyi bir lider olmanın çok şey bilmek ve çok yer gezmekten geçtiğine inanıyorsan, liderlik eğitimin için Emerald Cultural Institute yaz okulu ile İrlanda’yı ziyaret edebilirsin.

(Emerald Cultural Institute İrlanda yaz okulunda liderlik eğitimi alabilmek için, en az B2-upper intermediate seviyesinde İngilizce bilmelisin.)

Bu özel yaz okulu programı ile hem yabancı dilini geliştirebilir, hem de işletme, eğitim, teknoloji, spor ve sanat alanlarındaki etkili kişiler hakkında yapılan incelemeler üzerinden yenilikçi bir lider olma becerileri kazanabilirsin.

Yaz okulunun Dublin, Trinity College merkezinde sunulan bu program sırasında haftada 15 saat İngilizce, haftada 6 saat de Liderlik eğitimi alabilirsin.

Sana çok şey katacak derslerinin yanı sıra İrlanda müziği ve dansı, disko gecesi, bowling, q-zar, bilgi yarışmaları, karaoke, hazine avı, sihirbazlık gibi çeşitli yaz okulu aktiviteleri ile de yeni arkadaşlarınla sosyalleşebilir ve bol bol İngilizce pratik yapabilirsin.

Her hafta yapılan tam ve yarım günlük okul gezileri sırasında ise Powerscourt, Glendalough, Trinity College, Book of Kells, GAA Müzesi & Croke Park Stadyumu, Monastic Site, Kilkenny Kalesi, Dunmore Mağaraları gibi birçok yeri ziyaret ederek İrlanda kültürünü zenginleştirebilirsin.

Emerald İrlanda Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; eğitimin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; liderlik eğitiminin yanı sıra yaz okulunun Trinity College merkezinde sunulan “STEM ve İngilizce” programını da değerlendirebilirsin…

Kanada gibi medeni bir ülkeden öğrenecek çok şeyin olduğunu düşünüyorsan, liderlik eğitimin için yaza uygun, bol hareketli ve kaliteli programlar sunan CISS yaz okullarını mutlaka tercih etmelisin.

Yaz okulunun Toronto, Toronto Üniversitesi merkezinde katılabileceğin 3 haftalık “Küresel Liderlik” programı sırasında, haftada 20 saat sadece liderlik eğitimi alabilirsin.

Haftada 12 saatini, sınıfında alacağın dersler sırasında liderlik, iletişim, problem çözme, eleştirel düşünce, küresel sorumluluk, takım olma, değişim tutkusu…gibi konu başlıkları üzerinden yeni beceriler kazanarak geçirebilirsin.

Haftada 4 saat ise, liderlik alanında çeşitli atölye programlarına ve 4 saat de liderlik becerilerini uygulayabileceğin “Community Block” derslerine katılabilirsin.

Derslerinin dışında kalan zamanını da bayrak yarışı, casino gecesi, renk savaşları, olimpiyatlar, dans, yıldızlar altında, fitness, game show, doğaçlama gecesi, karaoke, sihirbazlık şovu, sinema, çevre gezileri, kampüs içinde spor, fotoğraf avı, bilgi yarışması, yaz festivalleri, yetenek şovu, yoga, zumba… gibi bol bol İngilizce pratik yapmanı sağlayacak yaz okulu aktivitelerinde geçirebilirsin.

Ayrıca yaz okulu programın dahilinde, haftada bir tam ve üç yarım gün okul gezisine katılarak Niagara Şelalesi, Canada’s Wonderland, Wasaga Plajı, Blue Mountain Village, Blue Jays Beyzbol Oyunu, Centre Island, CN Tower, High Park, Fort York, Toronto Harbourfront, Ontario Sanat Galerisi, Casa Loma, St Lawrence Market, Distillery District, Royal Ontario Müzesi,Woodbine Plajı… gibi yerleri ziyaret edebilirsin.

CISS Kanada Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Eğitimin sırasında üniversite kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; ayrıca yine kampüs içindeki çeşitli olanaklardan yararlanabilirsin…

Nereye Gidebilirsiniz?

Ardmore Language – Greater London, University of Westminster, Harrow (14-17 yaş)
British Study Centres – West Sussex, Ardingly College (8-17yaş)
British Study Centres – Gloucestershire, Wycliffe College (8-17yaş)
St Giles Junior – Cambridge, University of Cambridge (14-17 yaş)
St Giles Junior – New York, City College of New York (12-19 yaş)
EC English – Frensham, Frensham Heights Campus (10-13/13-17 yaş)
EC English – Los Angeles, UCLA Campus (10-13/13-17 yaş)
LAL Language – Cambridge, Cambridge Leadership College(14+yaş/16+ yaş)
Bucksmore Education – Oxford, d’Overbroeck’s (genç profesyonller) (13-16 yaş)
Bucksmore Education – Tonbridge, Tonbridge School (13-16 yaş)
Bucksmore Education – Oxford University, Pembroke College (16-18 yaş)
Emerald Cultural Institute – Trinity College (14-17 yaş)
CISS – Toronto, University of Toronto’s St. Michael’s Campus (13-17 yaş)

Nerede Kalabilirsiniz?

Öğrenci Yurdunda