Gezi ve İngilizce Premium Yaz Okulları

Farklı bir yaz geçirmek ve gezerek öğrenmek istersen, İngilizce eğitimiyle birlikte gezi programları da sunan bir yaz okuluna gidebilir ve yepyeni yerler keşfedebilirsin.

Bol gezili bir yaz tatili için Ardmore Language yaz okullarını tercih edersen, “Oxbridge”, “Süper Londra Keşfi” ve “Ivy League” olmak üzere, okulunun sunabileceği üç farklı program içinden istediğini seçebilirsin.

Öncelikle yabancı dil eğitiminden bahsedecek olursak, her program içinde haftada 15 saat, anketler, yarışmalar, tiyatrolar, ikili ya da grup çalışmalarıyla ağırlıklı olarak iletişime dayalı bir İngilizce eğitimi alabilirsin.

Ayrıca gazete çıkarma, yeni bir icat geliştirme, internet sitesi yapımı, tiyatro…gibi haftalık yaz okulu projelerinde de yabancı dilini fazlasıyla geliştirebilirsin.

Yaz okulunun “Oxbridge” programını tercih edersen, İngiltere ziyaretinin bir haftasını Oxford’da bir haftasını da Cambridge’te geçirerek iki farklı şehrin üniversite havasını soluyabilirsin. (Konaklama ve eğitimini Oxford’da Jesus College’ta, Cambridge’te ise St Edmund’s College’ta alabilirsin.)

Bu yaz okulu programı dahilinde Cambridge şehri, Cambridge Üniversitesi, Teknoloji

Kategoriler:

Müzesi, Arkeoloji, Antropoloji ve Fitzwilliam Müzesi, Oxford şehri, Christchurch Koleji ve Bodleian Kütüphanesi, Ashmolean Müzesi, Oxford Üniversitesi, Windsor Kalesi gibi birçok yeri görebilirsin…

Ardmore Language yaz okullarının “Süper Londra Keşfi” programını tercih edersen, haftada 1 tam ve 3 yarım gün okul gezilerine katılabilir, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Westminster Abbey, Buckingham Sarayı, Parlamento Binası, Natural History Museum, Science Museum ve Harrods, Windsor Kalesi, British Museum, Londra Nehir Gezisi, London Eye ve South Bank, Oxford Turu, V&A Museum, Covent Garden, National Gallery gibi Londra’nın en önemli noktalarını görme fırsatı bulabilirsin.

Yine Ardmore Language yaz okullarının, son olarak “Ivy League” gezisine katılabilir ve yaz tatilinde Amerika’yı ziyaret edebilirsin.

Program dahilinde dünyanın en başarılı okulları arasında yer alan Boston ve Harvard üniversitelerini ziyaret edebilirsin.

Her hafta bir tam ve üç yarım günlük gezi sırasında ise Yale ve Harvard Üniversitesi turu, New York City ve Columbia Üniversitesi turu, Freedom Trail, MIT Üniversitesi, Charlestown, New England Akvaryumu, Red Sox Fenway Stadyumu, Brown Üniversitesi gibi yerleri ziyaret ederek, Amerika’da üniversite planları yapabilirsin.

Ardmore Language Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Dil eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; bu yaz okulu programları sırasında üniversite kampüsü içindeki öğrenci yurtlarında konaklayabilir; derslerden ve gezilerden kalan zamanını okul aktivitelerinde geçirebilir, yeni arkadaşlarınla sosyalleşirken bol bol pratik yapabilirsin…

İngilizce ve gezi programı için farklı bir yaz okulunu tercih etmek istersen, British Study Centres’ı da değerlendirebilirsin.

Okulunun yaz okulu programı dahilinde yine haftada 15 saat İngilizce eğitimi alabilir, define avı, yetenek şovu, drama, müzik, seni tanıyorum, yarışmalar, takım oyunları gibi çeşitli okul aktivitelerine katılabilir ve tüm bunlar için İngiltere’yi ziyaret edebilirsin.

Gezerek öğrenmek için bu yaz okulunun “Genel İngilizce ve Londra Keşfi” programına katılabilir ve haftada bir tam ve beş yarım gün çevre gezilerine katılabilirsin.

Geziler sırasında Trafalgar Meydanı, St Paul Katedrali, Tower Bridge, Buckingham, Brighton, Londra, Oxford, Cambridge Shard, Borough Market, the Tate Modern, Shakespeare’s Globe, HMS Belfast gibi Londra ve çevresindeki birçok önemli yeri görebilirsin.

British Study Centres İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Program sırasında British Study Centres’ın King’s College merkezini ziyaret edebilir ve orada geçireceğin süre boyunca okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; yabancı dil eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; okul kampüsleri içindeki yüzme havuzu, squash, badminton, futbol, basketbol sahası, tenis kortu gibi birçok spor tesisinden yararlanabilirsin…

İngiltere’nin altını üstüne getirebileceğin bir program için LAL Language İngiltere yaz okullarını da tercih edebilirsin.

Yaz okulunun “Sightseeing” adını verdiği bu programlar içinde, normal programlarından daha fazla sayıda geziye katılabilirsin.

Gezilerden önce yabancı dil eğitimi hakkında bilgi almak istersen, ister haftada 15 saat genel İngilizce, ister haftada 18 saat yoğun İngilizce dersleri alabilirsin.

Yoğun İngilizce’ye alternatif olarak, kendini eksik gördüğün konular üzerine birebir İngilizce dersleri de alabilirsin.

Ders sonrasında ise hazine avı, yetenek şovu, karaoke, oyunlar, yarışmalar, mini olimpiyatlar, ragbi, kriket, futbol gibi çok çeşitli yaz okulu aktiviteleriyle hem İngilizce pratik yapabilir, hem de yeni arkadaşlıklar kurabilirsin.

Her hafta katılacağın okul gezileri sırasında ise, yaz okulunun Brighton merkezinde Royal Pavilion, The Lanes, Brighton Oyuncak Müzesi, Portsmouth, British Airways i360, Canterbury, Seven Sisters Country Park, London West End, Tower of London ve South Bank, British Museum & Oxford Street, Brighton Deniz Dünyası, Hove Lagoon, Lewes, Madame Tussauds, Baker Street, Camden Market, London Eye… gibi yerleri;

Berkhamsted merkezinde Thorpe Park, St Albans, London Southbank, Thames Nehri, Whipsnade Hayvanat Bahçesi, Windsor, Eton, London West End, Oxford, Londra Bilim Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Harrods, Cambridge, Camden Market, British Museum, Oxford Street, Madame Tussauds, London Eye, Leicester Square…gibi yerleri;

Winchester merkezinde ise London West End, Windsor, Thorpe Park, London Eye & Leicester Square, London Southbank, Thames Nehri, Portsmouth, Brighton, Bournemouth, Stonehenge, Londra Bilim Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Harrods, London Eye, Harry Potter, Southampton, Madame Tussauds, Camden Market gibi birçok harika yeri görebilirsin.

Tek bir şehirle yetinemem dersen yaz okulunun İngiltere’deki tüm merkezlerinde geçerli olan “Two Center” programına da bayılabilir ve en az 3 haftalık ziyaretini iki farklı merkezde geçirebilirsin.

Örneğin Berkhamsted’deki 2 haftalık “Sightseeing” programı sonrasında, bir ya da iki haftanı da Londra’da geçirebilirsin.

LAL Language İngiltere Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

Genel İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda, ek üç saatlik yoğun İngilizce derslerine ise en fazla 10 kişilik sınıflarda katılabilir; yaz okulunun Brighton merkezinde genel İngilizce derslerine ek olarak, haftada 4.5 saat Akademik İngilizce eğitimi görebilir; yaz okulunun tüm merkezlerinde kampüs içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirken, 12-17 yaş aralığındaysan sadece Brighton merkezinde aile yanında da konaklayabilirsin…

Tamamen farklı bir gezi programı için Bucksmore Education İngiltere yaz okulunu da tercih edebilir ve “Üç Başkent” isimli gezi programı ile İngiltere, Galler ve İskoçya’yı görebilirsin.

İki haftalık bu süper ve özel program sırasında, haftada 15 saat olmak üzere toplamda 30 saat İngilizce eğitimi alabilirsin.

Dersler sırasında iletişim ağırlıklı bir yabancı dil eğitimine ek olarak, gündelik İngilizce’yi de öğrenebilir, bulunduğun yere göre değişim gösterebilen İngiliz kültürünü, yaşayarak daha yakından tanıyabilirsin.

Gezileri içeren bu özel yaz okulu programına Londra’dan başlayabilirsin.

Londra sonrasında ise sırasıyla York, Edinburgh, Ambleside/Lake District, Manchester, Cardiff ve tekrardan Stonehenge, Londra ile yolculuğunu sonlandırabilirsin.

Bucksmore İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Bu harika yolculuk sırasında Londra,Greenwich’te paylaşımlı tuvaleti bulunan tek kişilik odada kalabilir, York’ta otelde/çift kişilik odada kalabilir; yolculuğun en uzun kısmını geçireceğin ve İngilizce eğitimini de alacağın Edinburgh’da Heriot Watt Üniversitesi’nin öğrenci yurdunda/tek kişilik odada, Ambleside’da yurt şeklinde dört kişilik paylaşımlı odada, Cardiff’te Cardiff Üniversitesi’nin yurdunda/tek kişilik odada konaklayabilirsin…

Gezisi bol bir program için adresin Amerika olsun istersen, FLS International yaz okullarını tercih edebilir, ister California’nın, ister New York’un, istersen de Boston’ın altını üstüne getirebilirsin.

Yaz okulunun üç farklı merkezinde sunulan, 5 beş farklı program içinden “Discover California”yı tercih edersen, California ziyaretin sırasında eğitimini Citrus College’ta alabilirsin.

Haftada 18 ders İngilizce eğitimi görebileceğin bu yaz okulu programı sırasında, Hollywood, Beverly Hills, Old Town Pasadena, Disneyland, Huntington Kütüphanesi, Downtown LA, USC Tour, Ontario Mills Mall, Universal Studios, Çağdaş Sanatlar Müzesi, California Bilim Merkezi, Victoria Gardens, Santa Anita Mall gibi yerleri gezebilir ve bir MLB Beyzbol Oyunu izleyebilirsin.

Orada geçireceğin süre boyunca da, Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını daha yakından tanıyabilmek için aile yanında konaklayabilirsin.

Yaz okulunun “Explore California” programını tercih edersen, California ve çevresini ziyaret edebilir, ama haftada 18 derslik İngilizce eğitimini Cal State Fullerton(California State University)’da alabilir ve konaklamanı üniversite kampüsü içindeki öğrenci yurdunda yapabilirsin.

3 hafta süresince katılabileceğin bu yaz okulu programı sırasında Disneyland, Universal Studios, Hollywood, Huntington Plajı, Beverly Hills, Newport Plajı, Downtown LA, South Coast Plaza, Laguna Plajı, Fashion Island Shopping, UC Irvine, Pasifk Akvaryumu, Irvine Spectrum Center, Knott’s Berry Farm Santa Monica Plajı… gibi yerleri ziyaret edebilirsin.

Yaz okulunun “Discover New York” programını tercih edersen haftada 18 derslik İngilizce eğitimini(konaklamayla birlikte) Saint Peter’s Üniversitesi’nde alabilirsin.

3 haftalık gezi programın sırasında ise Özgürlük Anıtı, Newport Centre Shopping, Columbia Üniversitesi, Little Italy & Chinatown, Metropolitan Sanat Müzesi, New York Limanı, Jersey Shore, South Street Seaport, Amerikan Doğal Tarih Müzesi, Times Meydanı, Modern Sanatlar Müzesi, Lower Manhattan, Fifth Avenue, Central Park, Six Flags Amusement Park… gibi New York’ta görülmesi gereken birçok yeri ziyaret edebilirsin.

“Discover Boston” programı sırasında ise, yine haftada 18 İngilizce dersi alabilir ve orada geçireceğin süre boyunca okulunun belirlediği Amerika’lı bir ailenin yanında kalarak, bol bol pratik yapabilirsin.

3 hafta süresince katılacağın okul gezileri sırasında ise Newbury Street, Faneuil Hall ve Quincy Market, Beacon Hill ve The State House, Harvard Üniversitesi ve Harvard Meydanı, Prudential Center, New England Akvaryumu, Güzel Sanatlar Müzesi, MIT, Freedom Trail, Little Italy, CambridgeSide Galleria, Revere Plajı, Six Flags Amusement Park…gibi yerleri ziyaret edebilirsin.

İleride üniversite eğitimini Amerika’da almayı planlıyorsan, yaz okulunun Boston merkezindeki “University Tour” programına da katılabilirsin.

Program sırasında haftada 18 ders İngilizce eğitimini Fisher College’ta alabilir ve üniversite kampüsündeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin.

Her hafta katılabileceğin okul gezileri sırasında ise Harvard Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology(MIT), Massachusetts Üniversitesi, Fisher College, Brown Üniversitesi, Boston College, Boston Üniversitesi gibi birçok önemli okulu ve Newbury Street, Faneuil Hall ve Quincy Market, Beacon Hill ve The State House, Prudential Center, Boston Duck Tour, Six Flags Amusement Park, Freedom Trail, CambridgeSide Galleria ve New York(opsiyonel) gibi güzel yerleri ziyaret edebilirsin.

FLS International Amerika Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

12-14 yaş aralığındaysan Cal State Fullerton’da 18 ders İngilizce, gezi, aktivite ve üniversite yurdunda konaklama içeriğiyle “Explore California” programına da katılabilirsin…

Nereye Gidebilirsiniz?

Ardmore Language – Cambridgeshire, St Edmund’s College (14-17 yaş)
Ardmore Language – Oxfordshire, Jesus College(14-17 yaş)
Ardmore Language – Berkshire, Berkshire College (12-17 yaş)
Ardmore Language – Greater London, Brunel University (12-17 yaş)
Ardmore Language – Greater London, University of Westminster, Harrow (12-17 yaş)
Ardmore Language – Greater London, Croydon College (12-17 yaş)
Ardmore Language – Massachusetts, Boston University (14-19 yaş)
British Study Centres – London, King’s College (14-17 yaş aralığı)
LAL Language – Berkhamsted, Berkhamsted School (9-17 yaş)
LAL Language – Brighton, University of Sussex(12-17 yaş)
LAL Language – Winchester,St Swithun’s School(9-17 yaş)
Bucksmore Education (13-17 yaş)
FLS International – California, Citrus College (15+ yaş)
FLS International – California, Cal State Fullerton (15+ yaş)
FLS International – New York, Saint Peter’s University (15+ yaş)
FLS International – Boston, Boston Commons (15+ yaş)
FLS International – Boston, Fisher College (15+ yaş)

Nerede Kalabilirsiniz?

Aile Yanında
Otelde
Öğrenci Yurdunda