Kamp ve İngilizce Premium Yaz Okulu

Kanada’nın en iyi yaz okullarından birinde, tam da Kanada’nın doğasına uygun, hiçbir yerde bulamayacağın, tamamen farklı bir yaz okulu programına katılabilirsin.

CISS Kanada yaz okullarının, Lakefield merkezine özel bu program sırasında, İngilizce’yi sınıfının dışında öğrenebilirsin.

Bir çeşit izci kampı olarak da görebileceğin bu program sırasında, hem konuşarak İngilizce öğrenebilir, hem de sığınak yapma, kamp ateşinde yemek pişirme, hava tahmini, yolculuk planlama, harita okuma, kurutarak yemek saklama, kamp kurma, yerel Kanada tarihi, gelenekleri ve kültürünü tanıma, pusula ve harita okuma, kano kullanımı, sürdürülebilir yaşam, su kaynağı yönetimi, yerel vahşi yaşamı ve bitki örtüsünü tanıma… gibi konu başlıkları üzerinden hayatta kalma becerileri edinebilirsin.

(Kamp ve İngilizce programının orijinal ismi “Wilderness Education”dır.)

İngilizce’yi konuşarak ve yaşayarak öğrenebileceğin haftada 10 saatlik bu özel eğitimin yanı sıra, her hafta kano, balık tutma, yelkenli, kürekli sörf, yüzme, okçuluk, hokey, fitness, hayatta kalma becerileri, futbol, el sanatları, dans, drama, gitar, ahşap işi, yoga… gibi ilgi alanları içinden istediğin alanda atölye derslerine katılabilirsin.

Kategoriler:

Kıpır kıpır geçecek saatlerine bir de kamp ateşi, kamp oyunları, dans, çadırda bir gece, takım oyunları , yetenek şovu… gibi arkadaşlarınla sosyalleşebileceğin çok çeşitli yaz aktivitelerini de ekleyebilirsin.

CISS Kanada Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Bu özel yaz okulu programı sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda kalabilirsin.

Nereye Gidebilirsiniz?

Ontario – Lakefield, Lakefield Camp (9-16 yaş)

Nerede Kalabilirsiniz?

Öğrenci Yurdunda